IEVADS
"The word PERFECTION spells as ‘p-a-r-a-l-y-s-is'"
Sir Winston Leonard Churchill
Vārds „nevainojamība” rakstāms kā „p-a-r-a-l-ī-z-e”
V. Čerčils
Amerikāņu kultūrā bieži lieto vārdu „selfmade man”, proti, cilvēks, kas sevi izveidoja pats. Tā sauc cilvēkus, kas dzīvi veltīja darbam, bez izklaidēm, atpūtas un ģimenes pavadīja daudz gadu. Nereti ap gadiem piecdesmit šādi cilvēki atklāj, ka viņu bizness darbojas it kā pats par sevi un to jau nav nepieciešams tik stingri kontrolēt. Un tad Selfmade man iekrīt stāvoklī, ko sauc par breakdown, ar ko saprot situāciju, kad cilvēks negaidīti paklupt un iekrīt bedrē. Tieši tādas emocijas pārņem cilvēku, kas pēkšņi saprot, ka veiksmes medībās, patērēja lielāko dzīves daļu un tā arī nesaņēma no tās nekāda prieka..
Visbiežāk no darbaholisma tā smagākajā formā cieš vīrieši. Tie vienmēr tika uztverti kā ģimenes apgādnieki un mūsdienu apstākļos tas kalpo par labu attaisnojumu. Cilvēkam, kas nodarbojas ar intelektuālu darbu, ir vairāk iespēju „saslimt” ar darbaholismu, jo fiziskais darbs nevar turpināties pārāk ilgi. Mūsdienu darbaholiķu labakais piemērs – datorspeciālisti. .
Darbaholisms ir izārstējams, ja cilvēks laicīgi apzinās ka ir darbaholiķis, ka viņa dzīvē ir nopietnas problēmas, no kurām viņš bēg, nerisinot tās, bet tikai padarot tās par vēl dziļākām.
Speciālisti atzīme, ka pasaulē darbaholisms ir diezgan izplatīta parādība. Visbiežāk piemīt datoriķiem - programmistiem. Tālāk reitingā seko uzņēmēji, 3. vietā ierindojas juristi, ekonomisti un grāmatveži, 4. vietā – ārsti. Vairāk dabaholiķu ir starp vīriešiem.
…