Pašlaik visā pasaulē arvien aktuālāks kļūst darbaspēka migrācijas jautājums. Iemesli kādēļ šī migrācija tik strauji palielinās ir dažādās iespējas, ko ļauj izmantot Eiropas Savienība, kā arī pašas valstis, kuras meklē lētāku darbaspēku, lai varētu ražot preces savā valstī, bet par zemākām izmaksām. Izvēlējos rakstīt par darbaspēka migrāciju, tās virzieniem un intensitāti, lai uzzinātu uz kurām valstīm, tad cilvēki izvēlas braukt strādāt visvairāk un kādēļ tieši uz šīm valstīm.
Iemesli darbaspēku migrācijai meklējami arī tajā faktā, ka kompānijas restrukturizē savas organizācijas, lai būtu konkurētspējīgas pasaules tirgū. Praktiski tās nav kompānijas, kuras konkurē, bet gan strādnieki un vietējās kopienas. Jaunās tehnoloģijas, jaunās menedžmenta metodes un plašas kapitāla pārvietošanas iespējas stiprina kompāniju ražošanas efektivitāti un mazina cilvēktiesību, ētisko investīciju un vides aizsardzības ievērošanu. Uzņēmumu restrukturizācija rada virkni problēmu tajos strādājošajiem:
· Uzņēmuma paplašināšana un rentabilitātes celšana izraisa darbinieku masveida atlaišanu.
· Darbinieki un to kopienas ir spiestas konkurēt (ar zemajām darba algām, elastīgo likumdošanu un zemiem vides standartiem), lai reģionā piesaistītu maksimālu investīciju daudzumu.
· Notiek brīva kapitāla un darbaspēka plūsma aizvien lētāku ražošanas izmaksu nodrošināšanai, radot nestabilu sociālo situāciju.…