Neapšaubāmi galvenais diplomātisko tiesību subjekts ir diplomāts. Diplomātiskās imunitātes galvenais izpausmes veids ir personas neaizskaramība, kas nozīmē imunitāti pret jebkuru uzbrukumu, aizturēšanu un arestu.
Vīnes konvencijas par diplomātiskajiem sakariem 31. un 32.pants paredz, ka diplomātiskie pārstāvji bauda absolūtu imunitāti akreditācijas valstī kā pret kriminālo, tā pret administratīvo un civilo jurisdikciju, izņemot gadījumus, kad
pats diplomāts iesniedzis prasību par privātā nekustamā īpašuma atgūšanu;
tiek izskatīta pārstāvja privātā mantojuma lieta;
tiek izskatīta lieta par pārstāvja privātu profesionālu vai komerciālu darbību.
Uzņēmējvalstij šīs diplomātiskās imunitātes ievērošana ir jānodrošina. Gadījumā, ja diplomātiskā imunitāte tiek pārkāpta, rezidences valsti var apsūdzēt par nepieciešamās aizsardzības nenodrošināšanu, šāda apsūdzība ir atspēkojama, ja diplomāts pats ar savām darbībām radījis paaugstināta riska apstākļus.
Tas dod diplomātam ļoti lielu rīcības brīvību, tomēr tas nenozīmē, ka diplomāts var izmantot savu diplomātisko imunitāti ļaunprātīgos nolūkos, jo Vīnes konvencijas par diplomātiskajiem sakariem 41.pants uzliek pienākumus ievērot rezidences valsts likumi.
…