Diskriminācija jebkurai valstij ir nevēlama parādība. Tā rada diskriminēto iedzīvotāju grupu atsvešinātību no valsts, bremzē valsts ekonomisko attīstību, samazina ārējo un iekšējo drošību. Latvijas valsts nav izņēmums. Diskriminācijas ierobežošana ir svarīgs jautājums sabiedrībai kopumā. Bieži vien cilvēks var saskarties ar atšķirīgu attieksmi un citām ar to saistītajām problēmām.
Diskriminācijas izskaušana ir demokrātiskas valsts priekšnoteikums. Ir nepieciešams veikt normatīvo aktu papildinājumus, lai vismaz attiecības regulējošie akti nesaturētu diskriminējošas normas, kā arī iedzīvināt mehānismus, pamatā jau soda, kas mazinātu valstī pastāvošo diskrimināciju.
Diskriminācijas aizliegums Latvijā nostiprināts pamatlikumā jeb Satversmē, kā arī starptautiskajos dokumentos, kurus Latvija ir ratificējusi un normatīvajos aktos. Diemžēl šobrīd cilvēki ir vēl pārlieku kūtri vai bailīgi, lai cīnītos par normatīvajos aktos nostiprinātajām tiesībām.
Darba mērķis ir noskaidrot vai ar darba likumdošanu saistītie normatīvie akti satur normas, kuras aizliedz diskrimināciju un kā šīs normas “dzīvo”.
Darbā pamatā izmantoti publicētie literatūras avoti, kā arī personiskie novērojumi.…