Durbes pils apbūve veido stilistiski un mākslinieciski vienotu ansambli, kuras centrā uz Slocenes senlejas nogāzes, parkā ieskauta, atrodas kungu māja. Tā tiek uzskatīta par vienu no interesantākajiem klasicisma arhitektūras pieminekļiem Kurzemē.
Pils apbūvē ievērota regularitāte. Pils, klēts, kalpu māja un vāgūzis savulaik būvēti ap kvadrātveida laukumu un veidojuši noslēgtu pagalmu. Šāds plānojums, kas raksturīgs 18. gadsimta beigu un 19. gadsimta sākuma muižu centra apbūvē, joprojām saglabājies. Diemžēl nojaukta vāgūža ēka un ap pagalmu saglabājušās vairs tikai trīs ēkas. Iespējams apgalvot, ka Durbes pils centrs ir arī viens no vislabāk saglabātajiem klasicisma arhitektūras pieminekļiem. Nebūtībā aizgājis tikai vāgūzis, viens akmens tilts parkā un attālāk stāvošais šķūnis. Pārējās ēkas saglabājušas, turklāt samērā maz pārbūvēta veidā.
No esošajām ēkām vislielākās uzmanības vērta ir dzīvojamā ēka. Tā ir taisnstūrveida celtne ar nedaudz dienvidu fasādē izvirzītiem sānu flīģeļiem un piebūvētiem ieejas portikiem abās garenfasādēs. Parka fasādē izbūvētas monumentālas kāpnes, ko grezno četru gulošu lauvu skulptūras, kā varas un bagātības simbols, pagalma fasādē – klasicisma celtnēm raksturīgais četrkolonnu portiks, sakārtots logailu ritms, nolaidenas kāpnes un nišas ieejas durvju abās pusēs, savulaik atradušās grieķu dieviešu skulptūras, radot līdzsvarotības, miera un harmonijas vides iespaidu. …