Secinājumi un priekšlikumi
Autores ir izpētījušas dzimstību Latvijā salīdzinājumā ar Talsu novadu un noskaidroja visu, ko vēlējās uzzināt un nonāca pie dažādiem secinājumiem un priekšlikumiem, ko Talsu novadam vajadzētu uzlabot, lai palielinātu dzimstību.
Veicot Zinātniski pētniecisko darbu tika iegūti šādi secinājumi:
1. Hipotēze piepildās daļēji, jo dzimstības īpatsvaram Talsos tiešām ir tendence ar katru gadu samazināties straujāk nekā vidēji valstī, tomēr starpība dzimstībai Talsos un dzimstībai valstī nav tik liela un ievērojama, lai šādi varētu apgalvot.
2. Latvijai raksturīgi zems dzimstības līmenis jau kopš Cariskās Krievijas laika, bet gadu laikā tas ir palielinājies.
3. Latvijā ir viens no viszemākajiem dzimstības līmeņiem pasaulē.
4. Pēdējo gadu nelielo dzimstības augšupeju valstī nodrošinājis tieši otro, trešo un ceturto bērnu skaita pieaugums. Turpina augt arī jaundzimušo skaits.
5. No 2017. līdz 2030. gadam sieviešu daudzums reproduktīvajā vecumā (15-49 gadi) būs samazinājies par 23 procentiem.
6. Iedzīvotāju skaits nākotnē Latvijā nokritīsies līdz 1,6 miljoniem. Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs vecāks par 65 gadiem.
7. Iedzīvotāju skaits turpina kristies visos novados.
8. Jauno māmiņu vidējais vecums ir ap 26 un 27 gadiem.
9. Tāpat kā republikā, arī Talsu novadā vairāk dzimst zēni.
10. Straujš jaundzimušo pieaugums pilsētās sākās 2004. gadā. To var saistīt, ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai.
11. Cilvēku migrācija no laukiem uz lielajām Latvijas pilsētām ietekmēja dzimstības pieaugumu laika posmā no 2004. līdz 2007. gadam.
…