Pastāv arī konkrētas darbības, kas minētas šajā stratēģijā. Piemēram, lai sievietēm nodrošinātu iespēju gūt panākumus darba tirgū, EK arī īstenos ES standartus attiecībā uz darba un privātās dzīves līdzsvaru, kas nodrošinās sievietēm un vīriešiem izvēli gan personiskajā, gan profesionālajā izaugsmē. Tāpat arī 2019. gadā ES apstiprināja jaunus noteikumus par pielāgojamiem darba apstākļiem un labāk pārvaldītu vecāku un aprūpētāja atvaļinājumu. Pieņemtie noteikumi radīs papildu stimulus tēviem izmantot paternitātes atvaļinājumu un palīdzēs risināt problemātiskos jautājumus saistībā ar nepietiekamu sieviešu pārstāvību darba tirgū.
Lai sievietes varētu būt līderes uzņēmējdarbībā, EK centīsies panākt, ka tiek pieņemts 2012. gada priekšlikums par dzimumu līdzsvaru uzņēmumu valdēs, kā arī veicinās sieviešu līdzdalību politikā ar finansējuma piešķiršanu un paraugprakses apmaiņu. Lai rādītu priekšzīmi, EK centīsies līdz 2024. gada beigām visos pārvaldības līmeņos panākt dzimumu līdzsvaru 50 % apmērā.
Tāpat stratēģijā ES valstis tiek aicinātas veikt juridiskus pasākumus, lai noteiktu kriminālatbildību par vardarbību pret sievietēm. Noteikti var secināt, ka tiek dzimumu līdztiesība tiek veicināta kā Latvijā, tā arī Eiropas Savienībā kopumā.
…