Dzīves līmenis dažādās Eiropas Savienības valstīs ir atšķirīgs. Šīs atšķirības ir izskaidrojamas ar daudziem faktoriem, tostarp ar ģeogrāfiskā stāvokļa, dabas resursu un valsts „attīstības” līmeņa atšķirībām.
Dzīves līmeni raksturo vairāki rādītāji – bezdarba līmenis, IKP uz vienu iedzīvotāju, investīciju apjoms uz vienu iedzīvotāju, vidējais pensiju līmenis valstī, valsts izdevumu apjoms sociālai aizsardzībai, ietaupījumu apjoms, kā arī TAI (tautas attīstības indekss).
Darba autore piedāvā apskatīt un analizēt šādus ES valstu dzīves līmeņa rādītājus – bezdarba līmeni, IKP apjomu uz vienu iedzīvotāju, valsts izdevumu apjomu sociālai aizsardzībai un TAI.
Darba autore ir nolēmusi analizēt 2007. gada dzīves līmeņa rādītājus.
Bezdarbs ir svarīgs dzīves līmeņa rādītājs. Jo valstī ir zemāks bezdarba līmenis, jo labāki ir šīs valsts iedzīvotāju dzīves apstākļi.
Vidējais bezdarba līmenis ES valstīs 2007. gada janvārī bija 7, 5 % salīdzinājumā ar 2006. gada janvāri bezdarba līmenis bija samazinājies par 0, 8 %.
2007. gada janvārī viszemākais bezdarba līmenis tika reģistrēts Dānijā (3, 2 %), Nīderlandē (3, 6 %) un Igaunijā (4, 2 %), bet visaugstākais bezdarba līmenis bija novērojams Polijā (12, 6 %), Slovākijā (11 %) un Grieķijā (8, 7%).
Salīdzinājumam ASV bezdarba līmenis janvārī bija 4, 6 %.1
Savukārt vidējais bezdarba līmenis starp visām Eiropas Savienības valstīm 2007. gada februārī samazinājās no 7, 5 % līdz 7, 4 %.
2007. gada februārī viszemākais bezdarba līmenis bija novērojams Dānijā (3, 2 %) un Nīderlandē (3, 5 %). Tajā pašā laikā visaugstākais bezdarba līmenis bija Polijā (11, 8%) un Slovākijā (11%).…