Mana izvēlētā darba tēma ir dzīvesstasts literaura.,izvēlējos šo tēmu jo man tā likās pati interesantākā.Manā darbā ir trīs nodaļas ,pirmā nodala ir ietverta Vizmas Belševicas biografija triloģijas Bille apraksts un pec manām domām svarigakie citāti.Kā arī galveno telu apraksts un to savstarpejas atiecības.
Otra nodala ir ietverata Alfrēda Dziļuma īsa biogrāfija atstās par gramatu ‘’saplēstā kruze’’,galveno telu apraksti un savstarpejās atiecibas iekļautas jau pašā atstāstījumā.
Trešajā nodaļā ir ietverta Dafnijas di Morjē biogrāfija īs atstāstījums par galvenajiem notikumiem,
Galveno varoņu apraksti un to savstarpējās attiecības.
Taisot šo darbu es vēlos uzināt kā atšķiras dažādu autoru dažados dzivesstāstus ,kas autoriem bija nozimīgas un par kaādiem notikumiem tie rakstīja.
Vizma Belševica dzimusi Rīgā strādnieku ģimenē. Mācījusies Rīgas 7. vidusskolā, beigusi 2. poligrāfijas arodskolu un neklātienē- Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu, 1961.g. M. Gorkija Lit. Institūtā Maskavā. 1948.-1953.g. strādājusi laikrakstā „ Pionieris”. Autore apbalvota ar O. Vācieša prēmiju, Einara Foresta dzejas balvu un trijzvaigžņu ordeni.
Vizma ir smalka liriķe, lieliska tulkotāja. Viņas darbi palīdzējušitautā uzturēt dzīvu garīgās pretošanās spēku, pašapziņu un pašcieņu, par to saņemot oficiālas kritikas, pārmetumus un nonākot drosības organu uzraudzības lokā. Dzeju raksturo augsta valodas kultūra, plaša diapazona pārdzīvojumi- no maiga lirisma līdz ironiskam problemu tvērumam.
Pirmā viņas publikācija- dzejolis „Zemes atmoda” iznāca laikrakstā „Padomju jaunatne”(1947.g.).taču plšāk pazīstama viņa kļuva ar darbiem:
„Piezīmes uz Livonijas Indriķa hronikas malām”,kas pauda dedzīgu protestu pret tautas paverdzinašanu padomju impērijā.
Dzejoļu krājumiem: „Madarās”, „Kamolā tinēja”.
Stāstu un novēļu krājumiem: „Ķikurga stāsti”, „Nelaime mājās” , pasaku grāmatu „Zem zilās debesu bļodas” un protams autobiogrāfiskais stāsts „Bille”, kurā ir stāstīts par bērnību pirmskara Latvijā. Par meiteni, kuras neparasti vērīgajam skatienam un jūtīgajai sirdij pieaugušo pasaule bieži liekas neizprotama un sāpīgi mulsinoša.…