Lai izprastu aparāta radīšanas mērķi, vispirms vajag mēģināt noformulēt dzīvokļa apsardžu sistēmas prasības un izanalizēt, ko sakarā ar to mums piedāvā tirgus.
1. Apsardžu signalizācijas pielietojums.
Saprotams, ka signalizācija nav pilnīga aizsardzība no dzīvokļu zādzības, īpaši autonoma signalizācija, t.i. bez signāla iziešanas uz policijas centralizētās apsardzes pulti (PCAP). Ja signalizācijai nav iziešanas uz PCAP, tad ieteicams organizēt trauksmes signāla iziešanu caur telefona līniju vai radiokanālu dzīvokļa saimniekam. Ja trauksmes signāls ir izvests caur telefona līniju, tad nepieciešams parūpēties par telefona līnijas maskējumu, vai izvest viņu caur logu uzreiz uz bēniņiem ar virknes maskējumu uz bēniņiem. Bet pat ja signalizācija tīri autonoma, tas tomēr daudz labāk, nekā vispār nekā! Par policijas izsaukumu var vienoties ar kaimiņiem, kam ir telefons. Viltus telefona līniju no dzīvokļa vairodziņa uz kāpņu krātiņa vajag atstāt!
2. Devēji un signalizācijas šlepe.
Mūsdienās satīt visus logus un balkona durvis ar devējiem, kā tas darījās vēl 10 gadus atpakaļ, jau nav aktuāli. Tādēļ liekam herkonu devējus uz ieeju un balkona durvīm, bet visu pārējo dzīvokļa platību vajag aizsargāt ar infrasarkaniem kustības devējiem. Tādu devēju pasaules tirgū ir daudz. Kvalitāte tiem ir laba un cena ir pieņemama. Parasti pietiek viens devējs, maksimums divi. Importu signalizācijās ir moderni uz katru kontaktu un infrasarkana devēju likt radioraidītāju ar šifra kanālu, barošanas bateriju un radiouztvērējs ar dešifratoru bāziskā blokā.…