Sabiedrības kultūras, ekonomiskā un sociālā dzīve sasniegusi tādu attīstību pakāpi, kurā ierastie mācību, dzīves un darba veidi strauji mainās. Lisabonā 2000. gada martā Eiropas Savienības Padomes secinājumi apstiprina, ka sekmīgai pārejai uz tādu ekonomiku un sabiedrību, kas balstās uz zināšanām, ir nepieciešama pāreja uz mūžizglītību.
Sākot ar Mūžizglītības memoranda apspriešanu 2002. gadā, Latvija ir iesaistījusies Eiropas procesos, kuru mērķis ir veikt pasākumus visaptverošas stratēģijas izstrādē mūžizglītības ieviešanai individuālā un institucionālā līmenī.
Latvijas iekļaušanās Eiropas Savienībā, valsts sociālās un ekonomiskās attīstības tendences nosaka, ka izglītība nodrošinās iedzīvotāju gatavību piemēroties pārmaiņām un kļūt par pilnvērtīgiem sabiedriskās un ekonomiskās dzīves dalībniekiem.
Pamatojoties uz mūžizglītības principu, valstij jānodrošina izglītības pieejamība visiem iedzīvotājiem dzīves vietā, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, profesijas un nodarbinātības veida. Iedzīvotājiem jāsaņem izglītība, kas nodrošina iekļaušanos darba tirgū, aktīvu līdzdalību pilsoniskajā sabiedrībā un personības izaugsmi.
Mūžizglītībai jākļūst par vadošo principu, sniedzot un saņemot izglītību visās dzīves jomās.
Eiropas Sociālā fonda līdzekļus paredzēts piešķirt projektiem, kas ir saistīti ar cilvēkresursu attīstības un nodarbinātības veicināšanu. Uz finansējumu fonda ietvaros var pretendēt projekti, kas ir saistīti ar izglītību, nodarbinātību, sociālās atstumtības mazināšanu u.tml.
Paredzēts, ka no Eiropas Sociālā fonda Latvija līdz 2006. gadam saņems kopumā 133 miljonus eiro, kam nepieciešams Latvijas Līdzfinansējums 42 miljonu eiro apmērā.…