SKOLĒNU IZGLĪTOŠANA
Uzskatu, ka skolēnu izglītošana būtu jāvērš uz praktisko iemaņu uzlabošanu, sasaistot to ar skolā redzēto un piedzīvotu. Kā programmu piedāvāju 1.-4. klases skolēnu izglītošanas pasākumu, kurā viņi paši vēlētos iesaistīties. Tas izpaustos tā, ka skolēni brīvajā laikā, starp mācību nodarbībām, netraucējot izglītības procesu varētu aizrādīt pasniedzējam par neizdarību – neizslēgtu gaismu, neizslēgtu radio, tādējādi krājot bonusa punktus gan sev, gan klasei. Noslēdzot mācību semestri, varētu tikt apbalvoti uzcītīgākie skolēni un klases. Izvēlēta ir šī vecuma grupa, jo būtu vislielākā iespēja izvairīties no rezultātu falsificēšanas, kā arī šie bērni aktīvāk censtos iesaistīt vecākus taupīt elektroenerģiju viņu mājsaimniecībā.
Lai veiksmīgāk un aktīvāk noritētu darbība, skolotāji nereti varētu tīši atstāt kādu elektroiekārtu vai apgaismes objektu ieslēgtu, lai bērniem rastos interese.
Protams, projektu iesākot būtu nepieciešama gan pedagogu, gan skolēnu izglītošana par energoefektīvu taupīšanu, lietām uz , kurā nedrīkst taupīt (piemēram – apgaismojuma standarti), bonusa sistēmas darbību, potenciālās balvas.
Noslēdzot attiecīgo semestri un apbalvojot nominantus, būtu obligāti jāveic rezultātu analīze, lai novērtētu projekta lietderību.
SECINĀJUMI
• Elektroenerģijas patēriņš skolēnu vasaras brīvlaika laikā ir krietni zemāks par vidējo
• Babītes vidusskola pašlaik nav iesaistījusies projektos, kas veicinātu energoefektivitāti
• Teorētiski iegūtais elektroenerģijas patēriņš nesakrīt ar praktiski aprēķināto
• Ir sniegts priekšlikums par energoefektivitātes pasākumu
• Skolēnu izglītošana būtu jāsaista, galvenokārt, ar praktisko iemaņu attīstīšanu
• Ik semestri būtu jāveic novērtējums par projekta lietderību
…