Latvijas darbaspēka aizplūšana uz citām valstīm ir viena no aktuālākajām problēmām Latvijas tautsaimniecībā. No tā ir atkarīga valsts labklājība, kā arī ekonomiskais, sociālais un politiskais stāvoklis. Darbaspēka emigrācija paver lejupejoša rakstura izmaiņas - Latvijas uzņēmumi zaudēs konkurētspēju tirgū, samazināsies aktīva darbaspēka daudzums, izceļotāji srādās ārzemju iekšzemes kopproduktam, inflācijas līmenis pakāpeniski pieaugs, kā arī tiks veicināta nacionālā neiecietība.
Problēma ir sekojoša – kā samazināt darbaspēka aizplūšanu? Pirmām kārtām, ir jāizmaina uzņēmēju ētika, jānodrošina darbiniekiem izcili darba apstākļi, kā arī atbilstoša motivācija. Ja iepriekš minētie faktori būs lielā mērā izpildīti, tad cilvēkiem nenāksies braukt uz ārzemēm, meklējot labāk atalgotu darbu, labāku darba devēju attieksmi un augstāku dzīves līmeni. Šādos apstākļos dzīve izmainīsies tā, ka latvieši varētu teikt, ka nav labākas valsts par Latviju. Šāda uzlava ir augstākais vērtējums valstij.
Darba mērķis ir izanalizēt Latvijas darbaspēka emigrācijas cēloņus un novērtēt esošo situāciju, izstrādājot priekšlikumus problēmas risināšanai.
Darba uzdevumi:
1.Noteikt Latvijas darbaspēka problēmas, kā arī iemeslus tā aizplūšanai uz citām valstīm.
2.Aplūkot un izanalizēt darba iespējas Eiropas Savienībā (ES).…