Katra cilvēka emocionālā pasaule ir mainīga. Mainīga ir arī viņa attieksme pret dažādām dzīves situācijām un jauniem apstākļiem.
Mazā bērna dzīves mērķi ir pasaules, kurā viņš dzīvo, un sevis atklāšana, sevis adaptēšana pasaulē. Tas notiek darbībā, mijiedarbībā ar plašo pasauli sev apkārt. Pirmsskolas vecums lielā mērā veido pamatu visai turpmākai bērna personības attīstībai. Mēs reizēm pat neapzināmies, cik daudz kas cilvēka „pieaugušajā” dzīvē ir tieši atkarīgs no tā, kā ir noritējusi mazā cilvēka dzīve pirmsskolas vecumā.
Bērnam, sākot apmeklēt pirmsskolas iestādi, pirmais un svarīgākais uzdevums ir pielāgoties jaunajai videi. Šis periods ir grūts gan bērnam, gan vecākiem, kuri pieraduši rūpēties par savu atvasi, gan skolotājiem, kuriem jācenšas izzināt bērnu attīstības līmeni, raksturu un katram bērnam jāvelta īpaša uzmanība, mīlestība, lai viņš ātrāk pierastu pie „lielās sabiedrības”, dienas režīma, svešām skolotājām. Skolotāja darbā nepieciešama ne vien mīlestība un uzmanība, bet arī liela pacietība, it īpaši šajā adaptācijas periodā.…