Es izvēlējos rakstīt par feminisma ietekmi uz 20.gs. politiku, jo uzskatu, ka problēma nav zaudējusi aktualitāti arī mūsdienās. Labklājības ministrijas mājaslapā ir ievietot dažādi raksti, pētījumi, projekti par dzimumu vienlīdzību. Tas nozīmē, ka arī Latvijā šis jautājums ir aktuāls. Diemžēl šķiet arī, ka feminisma jautājums nez kāpēc tiek uzskatīts par otršķirīgu.
Ir valstis, kur feminisms ir ļoti izteikts, pastāv dažādas sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas. Mūsdienās feminisms visvairāk ir attīstīts tieši Ziemeļeiropas valstīs. Piemēram, Norvēģijā nesen ir pieņemts likums, kas nosaka, ka uzņēmumu valdēs vismaz 40% iesaistīto ir jābūt sievietēm. Tomēr lielā daļā pasaules valstu, jo sevišķi islāma pasaulē feminismam nav tikpat kā nekādas ietekmes.
Tai pašā laikā pasaulē pastāv valstis, kur sievietes netiek uzskatītas par līdzvērtīgām, kur sievietes joprojām ir vīra kalpones un sabiedrībā drīkst parādīties tikai aizsegtu seju.
Mūsdienu feminisma aktuālie jautājumi rietumvalstīs vairs nav tik tieši saistīti ar sievietes lomu ekonomiskajā dzīvē, cik reproduktīvajām tiesībām (tiesībām veikt abortus, izmantot kontracepciju), vardarbības ģimenē mazināšanu, sociālajām garantijām, kā arī seksuālās izmantošanas mazināšanu. Daļa feministu uzskata, ka kliedzošs dzimumu līdztiesības pārkāpums ir dzimtes lietošana valodā (piemēram, filozofe pretstatā filozofam). Lietuvā aktuāls ir arī jautājums par tradicionālajiem sieviešu uzvārdiem, no kuriem var pateikt, vai sieviete ir precēta vai neprecēta. …