Šī studiju darba tēma ir finanšu aprēķinu veikšana, izmantojot formulas un finanšu funkcijas MS Excel vidē. Šī tēma ir aktuāla, jo pilnīgi visi finanšu aprēķini mūsdienās uzņēmumos, bankās un citās iestādēs tiek veikti elektroniski. MS Excel ir tikai viena no neskaitāmajām programmām, ar kuru palīdzību var veikt aprēķinus. Protams, daudzviet tiek izmantotas specializētas un daudz sarežģītākās programmas, bet visa pamatā tik un tā ir MS Excel.
Studiju darba galvenais mērķis ir izpētīt un apkopot dažādas finanšu formulas un funkcijas, izpētīt, kā Excel vidē ar to palīdzību veikt dažādus uzdevumus un kā tās palīdz atvieglot aprēķinus.
Lai sasniegtu šo mērķi tika izvirzīti šādi uzdevumi:
1.atrast visu pieejamo informāciju par šo tēmu;
2.izpētīt un apkopot informāciju;
3.izveidot uzskatāmus piemērus un risināt praktiskos uzdevumus.
Uzdevumu veikšanai tika izmantotas informācijas vākšanas un apkopošanas metode un praktisko uzdevumu risināšana. Par informācijas avotiem kalpoja dažādi literāri materiāli, lekciju materiāli un interneta resursi.
Attīstoties tehnoloģijām un rodoties datoriem arī ekonomika kļuva datorizēta. Uzņēmējdarbībā datori kalpo ne vien par datu glabātuvēm, bet arī par palīgu dažādu finansiālo aprēķinu veikšanā, izmantojot dažādas elektroniskās tabulas, kas paredzētas darbam ar datiem tabulās, to ievadi un apstrādi. Mūsdienās pastāv dažādas elektroniskās tabulas, bet visizplatītākā ir Microsoft Excel. MS Excel izmanto dažādu lielu datu tabulu apstrādei un aprēķinu veikšanai, un pateicoties tam, ka visi dati tiek apkopoti tabulās, ar MS Excel ir izdevīgi un viegli veidot dažādas diagrammas.
Darba burtnīca un darba lapas. Atverot Excel tiek atvērta tā saucamā darba burtnīca, kura pēc noklusējuma satur 3 darba lapas. Darba lapas ir izveidotas kā elektroniskās tabulas, kas sadalītas šūnās. Darba lapu skaitu var mainīt gan pievienojot klāt jaunas lapas, gan noņemot nost liekās. Arī darba lapu nosaukumu ir iespējams nomainīt, lai tie atspoguļotu lapas satura informāciju.
Šūna. Darba lapa ir sadalīta šūnās. Katrai šūnai ir sava adrese, kas tiek noteikta ar rindas (cipars) un kolonnas (burts) numuru.…