Secinājumi
Tā kā Alcheimera slimniekiem ir domāšanas grūtības, tad rehabilitācijas procesā ir svarīgi iekļaut dažāda veida stimulācijas, piemēram, audiālas un vizuālas. Pacientiem
saistošas mūzikas izmantošana nodarbībā nodrošinās to, ka pacients būs ieinteresētāks rehabilitācijas procesā.
Visefektīvāk panākt uzlabojumus ikdienas aktivitāšu veikšanā iespējams, pacientiem strādājot individuāli ar fizioterapeitu, izmantojot uz mērķi vērstu vingrojumu programmu.
Pašaprūpes aktivitāšu veikšanu ir iespējams uzlabot arī piedaloties fizioterapijas grupu nodarbībās, taču tas nebūs tik efektīvi.
Alcheimera slimniekiem, nodarbojoties ar 150 minūšu mērenas slodzes fiziskām aktivitātēm nedēļā, ir iespējams uzlabot savu kardiopulmonāro stāvokli, saglabāt vai uzlabot atmiņu un palēnināt hoppocampus atrofiju.
30 minūšu pastaiga četras reizes nedēļā var uzlabot pacienta pārvietošanās spējas, izturību un ikdienas aktivitāšu veikšanas kvalitāti, kā arī palēnināt kognitīvo funkciju pasliktināšanos.
16 nedēļu laikā, uzlabojot pacienta muskuļu spēku, līdzsvaru un izturību, ir iespējams uzlabot ikdienas aktivitāšu veikšanu un nodrošināt pacientu ilgāku patstāvību. Vingrinājumus svarīgi veidot vieglus un iekļaut muskuļu grupas, kas nepieciešamas ikdienas aktivitāšu
veikšanai.
Vidējas un augstas intensitātes aerobas slodzes aktivitātes, kas ir apmēram 70-80% no maksimālās sirdsdarbības frekvences, var aizkavēt neiropsihiatrisku traucējumu attīstību slimniekiem ar Alcheimera slimību.…