3. LATVJU RAKSTI
Senatnē daudzām grafiskajām zīmēm bija simboliska nozīme, dažiem rakstiem pat piedēvēja maģisku spēku. Raksti dažādās izpausmēs tika valkāti rotās, villainēs, jostās, sadzīves priekšmetos, cimdos un zeķēs. Senais latvietis uz rakstu zīmi nereti paļāvās tāpat kā uz burvestības vārdiem, ticēja tās nozīmei un sargājošajam spēkam gan ikdienā, gan svētkos. Šīs spēcīgās ticības dēļ ir radušies daudzi ticējumi, tautas dziesmas, teikas un nostāsti. Senajam latvietim visa dzīve griezās ap dažādām rakstu zīmēm.
Simboliskā jēga ir zaudējusi savu ietekmi un bieži latvju raksta elements tiek izmantots tikai kā formāls rotājums, nepievēršot uzmanību tā vēsturiskajai nozīmei. Mēs pērkam dažādus izstrādājumus ar latvju rakstiem, nemaz nezinot vai tas ir Lietuvēna krusts, Ūsiņa vai Pērkona zīme.
Lai arī mazinājusies mūsu ticība maģiskajam, kas slēpjas latvju rakstu zīmēs, mēs nedrīkstam noniecināt un aizmirst mūsu senču vēsturisko mantojumu un tā skaisto nozīmi, kas latviešu tautu dara īpašu un unikālu. Valkājot izstrādājumus vai lietojot sadzīves priekšmetus ar latvju rakstu zīmēm, ir lietderīgi noskaidrot to maģisko nozīmi, kam tik stipri ticēja mūsu senči. Jo zinot šīs nozīmes, mēs spēsim būt vēl lepnāki par mūsu tautu, tās saknēm un simboliem.
…