Lai gan lauksaimniecībā tiek nodarbināti salīdzinoši maz cilvēku (aptuveni 4% no darbaspēka) un veido tikai 3% no iekšzemes kopprodukta, Francija ir vadošā Eiropas valsts lauksaimniecības produktu ražošanā un eksportēšanā. Šajā valstī tiek saražoti aptuveni 20% no visiem Eiropas Savienības lauksaimniecības produktiem. Visvairāk tā eksportē kviešus, mājputnus, piena produktus, liellopu un cūkgaļu. Francijā ir attīstīta arī vīna ražošana. Šajā valstī saražo aptuveni vienu trešdaļu no visa Eiropas Savienībā saražotā vīna daudzuma.
Būdama viena no pasaules vadošajām industriālajām valstīm, Francijā ir izveidojusi attīstītu mašīnbūvi, metalurģiju, ķīmisko rūpniecību un ir viena no pirmajām jauno tehnoloģiju izveidē un ieviešanā. Šī valsts ir ievērojama automašīnu un lidmašīnu ražotāja, piemēram, Tulūzā tiek komplektētas pazīstamās firmas ‘’Airbus’’ lidmašīnas. Atomenerģētika nodrošina 75% valsts elektroenerģijas patēriņa. Tā kā ik gadu šo zemi apmeklē miljoniem tūristu un viesu, tūrisms ir svarīgs valsts ekonomikas ienākumu avots.
FRANCIJAS TRŪKUMI UN STIPRĀS PUSES
Francija ir bagāta valsts ar stabilu ekonomisko sistēmu. Tā bija viena no Eiropas Savienības dibinātājvalstīm. Pēc 2014. gadā veiktajiem datiem ES kopējie izdevumi Francijā bija 14,239 miljardi eiro, bet Francijas kopējais ieguldījums ES budžetā bija 21,874 miljardi eiro.
Šajā valstī ir augsts aizsardzības līmenis. Francijai ir aptuveni 359 000 karavīri. Militārajiem izdevumiem 2005. gadā tika tērēti 2,6% no iekšzemes kopprodukta. Tas ir augstākais procents Eiropas Savienībā.
Francijā ir daudz imigrantu, kuru kultūra krasi atšķiras no vietējo iedzīvotāju kultūras, piemēram, musulmaņi u.c. Dažbrīd var pat notikt asi konflikti to starpā vai pat notikt terori. 2015. gada 7.janvārī «Charlie Hebdo» redakcijā Parīzē iebruka divi islāmisti un nošāva 12 cilvēkus, tai skaitā laikraksta galveno redaktoru un dažus no Francijas ievērojamākajiem karikatūristiem, un ievainoja vēl 11 cilvēkus.
Bieži vien Francijas iedzīvotāji pauž savus uzskatus un iebildumus ar streiku palīdzību, kas rada zaudējumus ekonomikā. 2013. gadā streikoja gaisa satiksmes kontrolieri un tika atcelti tūkstošiem avioreisu.
…