Latvijas klimatu ietekmē arī atmosfēras cirkulācija. Ziemā no Atlantijas okeāna ar R virziena vējiem tiek atnestas gaisa masas, kuras sasildījusi Ziemeļatlantijas straume. Šīs gaisa masas ziemā temperatūru Latvijā paaugstina par 7-9°, bet vasarā aptuveni par 2-3° pazemina (http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_klimats).
Rūpniecības un citas cilvēku saimnieciskās darbības intensifikācija pēdējo simts gadu laikā, tai skaitā antropogēno gāzu ieviešana, ir izraisījusi gaisa temperatūras paaugstināšanos vidēji par 0.45°C. Ja nekas netiks darīts, lai samazinātu gāzu izplūšanu gaisā, temperatūra turpinās celties, ievērojami ietekmējot klimatu, jūras līmeni, un visas uz pasaules sastopamās dzīvības formas -gan floru, gan faunu.
Ziemeļeiropā nokrišņu daudzums ir pieaudzis par 10 mm mēnesī, tikmēr Dienvideiropā vidējais nokrišņu daudzums ir palicis nemainīgs vai pat samazinājies. Lielākā daļa klimata prognozējošo modeļu paredz nokrišņu pieaugumu globālā mērogā pateicoties augstākam ūdens iztvaikošanas daudzumam klimata pasiltināšanās rezultātā. Turpretī Vidusjūras reģionā nokrišņu daudzums samazinās, viens no iemesliem ir ierobežotā augsnes ūdens pieejamība vasaras sezonā. Nokrišņu daudzuma pieaugums paredzams ir arī Baltijas jūras reģionā (tātad arī Latvijā).…