2. attēlā redzamais ir automobiļa GAZ-53A galvenais bremžu cilindrs. Cilindra korpusu atlej no čuguna kopā ar bremžu šķidruma tvertni un piestiprina pie automobiļa rāmja. Korpusa vākā ir iegrieznis ar diviem nelieliem sānu urbumiem un atsviedēj disku.
Cilindru ar tvertni savieno divi urbumi: mazais — kompensācijās urbums un lielais — pārplūdes urbums. Cilindrā ir ievietots virzulis, kura priekšgalā ir vairāki urbumi, ko nosedz plākšņveida vārsts. Virzuļa priekšā novietota gumijas manšete, bet virzuļa otram galam uzmaukts gumijas blīvgredzens. Atspere piespiež manšeti pie virzuļa; atsperes otrs gals piespiež pretvārstu pie ligzdas. Pretvārsta korpusā iemontēts spiedvārsts ar vāju atsperīti.
Kad bremzes pedālis ir atbrīvots, kompensācijas urbums savieno cilindra telpu ar tvertni. Nospiežot pedāli, virzuļa kāts pārvieto virzuli kopā ar manšeti, kompensācijas urbums tiek nosegts, bet šķidruma spiediena iedarbībā tiek atvērts spiedvārsts un šķidrums pa caurulēm un šļūtenēm ieplūst riteņu bremžu cilindros.
Ja priekšējo un pakaļējo riteņu bremžu sistēma ir tehniskā kārtībā, bremžu šķidrums no galvenā bremžu cilindra ieplūst telpā starp sadalītāja virzuļiem un pārbīda virzuļus iegriežņu virzienā. Šķidrums, kas atrodas pa labi un pa kreisi no sadalītāja virzuļiem, pa kanāliem caur cauruļvadiem ieplūst riteņu bremžu cilindros, un visi automobiļa riteņi tiek bremzēti.…