Globalizācijas izpausmes cilvēki uztver neviennozīmīgi. Tai ir daudz piekritēju, īpaši uzņēmējdarbības vidē, bet ir arī daudz kritiķu, kas uzskata, ka globalizācijas dēļ tiek bojāta apkārtējā vide, bieži netiek ievērotas cilvēktiesības , ir pārāk daudz informācijas, ko vidusmēra cilvēks vairs nespēj uzņemt un pārstrādāt, pārāk straujā tempā mainās vērtību sistēma, kas savukārt draud ar morāles pagrimumu.
Cilvēki un viņu zināšanas mūsdienu sabiedrībā kļūst par uzņēmuma vissvarīgāko un vērtīgāko aktīvu. Zināšanu ekonomika nav tikai augsto tehnoloģiju industrija un informācijas tehnoloģiju firmas, kā bieži vien cilvēki domā. Tā nozīmē uz zināšanām balstītas darbības ikvienā, arī tradicionālā nozarē, amatā un darbības sfērā. Tas nozīmē inovācijām atvērtu ekonomiku un līdz ar to labvēlīgu vidi valstu un to reģionu tautsaimniecības attīstībai un ikviena sabiedrības locekļa radošam darbam.
Globalizācijas process ir ļoti plašs un daudzveidīgs, tāpēc ir grūti izvēlēties vienu noteiktu tās definīciju, kā arī nav iespējams vienā darbā aptvert visas daudzpusīgās globalizācijas izpausmes. Šī iemesla dēļ pievērsīšos jautājumiem par globalizācijas un inovāciju saistību un mijiedarbību.…