-
Globalizācija
Оцененный!
Jau kopš laika gala cilvēce ir mēģinājusi skatīties plašāk, meklēt plašākus apvāršņus. Jau senie ēģiptieši saprata, ka piederot lielākām teritorijām, rodas lielākas ietekmes iespējas. Lielā Zīda ceļa eksistence apliecināja cik svarīga un nozīmīga ir tirdzniecība ne tikai savas valsts robežās, bet arī divu pasaules daļu robežās. To izprata arī tās tautas, kas centās pakļaut Jauno Pasauli, jo pavērās lieliskas tirdzniecības iespējas. Tātad jau senatnē pastāvēja apziņā, ka nepieciešams dzīvot pasaules mērogā, proti, globāli. Tas gan tika panākts dažādi. Palielinot ietekmi: iekarojot citas zemes, izveidojot kolonijas, aktīvi tirgojoties starp divām pasaules daļām, tas lai paliek pagātnē. Pašlaik notiek process, ko speciālisti nosaukuši par globalizāciju. Aizvien vairāk uzņēmumu veic savu darbību vairāku valstu robežās, aizvien vairāk valstu iesaistās globālo organizāciju robežas, aizvien vairāk cilvēkiem mājas ir visa pasaule. Pats tāda veida process, kā jau rakstīju, nemaz nav jauns, bet pēdējos desmit gados ieguvis specifisku veidolu, kuram tad arī dots nosaukums “globalizācija”. Savā darbā mēs centīsimies parādīt šī procesa attīstību, būtību, darbības sfēras, iesaistītos elementus, parādīt citas mūsdienu laikmeta iespējas, kā arī pretdarbību globalizācijas procesam un arī globalizācijas saistību ar Latviju. Respektīvi, izprast šo sarežģīto procesu, jo tas ir laiks, kurā mēs pašreiz dzīvojam. Aicinām to darīt arī jūs.
Kas tad īsti ir globalizācija? Ieskatīsimies dažās globalizācijas definīcijās.
1.Globalizācija ir process, kurš pakāpeniski pieaugušos vēsturiskos apmēros ietekmē un veicina sadarbību starp dažādām kultūrām un civilizācijām, kuras veidojušās konkrētu teritoriālu robežu ietvaros uz konkrēta etnosa bāzes. Ekonomikā šis process ir stipri saistīts ar pasaules tirgus konkurences saasinājumu par informācijas telpas un dabas resursu kontroli, izmantojot jaunās tehnoloģijas. (“Глобализация: новые явления и спорные вопросы”, Морозов М.П.) Kultūras globalizācija ir vispārēja rakstura process, jo, praktiski, visi cilvēces pamati ir būvēti uz kaut kādiem pamatiem, un arī kultūras globalizācijai šaurākā izpratnē ir liela loma.
2.Globalizācija ir process, kurā notiek ekonomikas; politikas un sociālās un kulturālās kārtības ģeogrāfijas samazināšanās, un kurā cilvēki gūst aizvien lielāku apziņu, ka viņiem ir jāmainās (Defence Science Board, Globalisation and Security, Office of the Under Secretary of Defence for Acquisition and Technology , Washington D.C. December 1999) p.5. ) Tik tiešām globalizācijas apstākļos samazinās vai pat pazūd robežas starp dažādām kultūrām; valstīm; dažādām ekonomikas sistēmām, kā arī tas ir laiks, kad cilvēkam, kā arī visam, kas ir ap viņu; ko viņš ir radījis, ir jāmainās.…
Referāts kursā "Globālā un starptautiskā komunikācija". Vērtēts ar atzīmi 9.
- Globalizācija
- Jaunā publiskā pārvalde
- Kultūras funkcijas
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Jaunā publiskā pārvalde
Реферат для университета7
-
Kultūras funkcijas
Реферат для университета7
-
Terorisms un masu mediji
Реферат для университета10
-
Savstarpējās saskarsmes līdzekļu nozīmīgums tiesu runā
Реферат для университета18
Оцененный! -
Mediju ziņojumu atlase
Реферат для университета6
Оцененный!