Ikvienam svētkos šķiet daudz patīkamāk saņemt apsveikumu, kas rakstīts ar roku, nevis nodrukāts bezpersonīgā datorrakstā , kaut arī rokraksts ne visiem ir viegli saprotams un glīts. Redzot cilvēka rokrakstu, mēs intuitīvi mēģinam izdarīt secinājumus un minējumus par rakstītāju. Rakstītais teksts mums parāda to, ko rakstītājs vēlas mums teikt, bet mēs, veroties rokrakstā, cenšamies uzzināt ko vairāk par pašu rakstītāju, viņa personību.
Pastāv dažādas psiholoģiskās metodes (psihometriskie testi), ar kuru palīdzību var noskaidrot cilvēka personību un iedziļināties viņa rakstura iekšējos noslēpumos. Šos testus cilvēki veic klātienē, un tiek novērtētas viņu atbildes uz specifiskiem jautājumiem. Šādā testēšanas metodē kandidāti dažkārt zin, kā tiek vērtēti un kas no viņiem tiek sagaidīts, viņu atbildes uz jautājumiem var būt nepatiesas.
Grafoloģijā šada problēma nepastāv.Grafoloģija, dažkārt saukta arī par rokrakstu analīzi, ir rokraksta izpēte, lai atklātu rakstītāja personību un raksturu, viņa izturību, talantus un vājības. Arī gadījumos, ja cilvēks cenšas savu rokrakstu izmainīt, pieredzējušam grafologam tas tūlīt ir redzams. Grafologs var pateikt par cilvēku to, ko nespēs novērot psihologi un psihiatrs.…