3.3. Burtu lielums
Rokrakstu veido trīs zonas – augšējā, vidējā un apakšējā. Vidējais rokraksta lielums ir trīs milimetri katrā zonā, kas veido kopējo aptuveno burtu augstumu – deviņus milimetrus. Novirzes uz abām pusēm uzskatāmas par lielu vai mazu rokrakstu.
Lieli burti var nozīmēt ekstravertu personību vai arī uzticības izrādīšanu lasītājam, ko gan parasti nedemonstrē svešiniekiem. Pozitīvās rakstura īpašības lielo burtu rakstītājam – optimists, elastīgs, uzņēmīgs, entuziasts, lepns, pašpaļāvīgs, ideālists un patīk būt ievērotam. Negatīvās īpašības ir iedomīgs, valdonīgs, ārišķīgs, trūkst objektivitātes un trūkst precizitātes. Mazi burti, gluži loģiski, var nozīmēt pretējo. Jo mazāki burti, jo mazāka pašapziņa. Ja domas kļūst drūmas un dūša iet mazumā, saraujas arī burti. Šiem cilvēkiem parasti nav viegli iejusties jaunā sabiedrībā. Pozitīvais – reālists, vienkāršs, mierīgs, apzinīgs, labi koncentrējas, godbijīgs un rūpīgs. Negatīvās īpašības mazo burtu rakstītājiem ir pārlieku rosīgs, patmīlīgs, trūkst entuziasma un nelokāms ieradumos.
Arī burtu lielums ne vienmēr būs vienāds, to var mainīt cilvēka iekšējās sajūtas, ja cilvēks būs nobijies un pats par sevi jutīsies maziņš, tad arī rakstība būs maza. Šis aspekts vairāk parāda cilvēka bravīgumu un savu sajūtu sabiedrībā – pašcieņu.
…