Referātā tiks apkopoti vēsturnieku vērtējumi par Hannibala karadarbību un viņu kā karavadoni. Lielākoties karamāksla tiks parādīta balstoties uz avotu- Tita Līvija darbu „Hannibals pret Romu”.
Hannibals ir viena no ievērojamākajām personām antīkajā pasaulē. Tāpēc viņa personība ir zinātnes uzmanības centrā. Uzkrāta plaša literatūra par viņu un viņa karadarbību, kurā piedalījās.
Darba hipotēze- pierādīt, ka Hannibals ir dižākais pūniešu karavadonis.
Mērķis- parādīt viņa karamākslu, paņēmienus un nozīmi galvenokārt Tita Līvija skatījumā.
Uzdevumi- 1) Raksturot Tita Līvija darbu, kā vēstures avotu un novērtēt tā objektivitāti.
2) Īsumā raksturot mūsdienu vēsturnieku pētījumus, lielākoties latviešu un vācu, par šo posmu Senās Romas un Kartāgas vēsturē.
Referāts sastāv no 12 lappusēm un pielikuma. Tas sastāv no 4 nodaļām, ievada un nobeiguma. Pirmajā nodaļā “Pūniešu kara apraksts un starpkaru periods”, ir neliels ieskats attiecīgajā laika posmā. Otra nodaļa saucas “Hannibala personība un karadienests”, tajā ir aprakstīti notikumi, kuri risinājās ap Hannibalu, pirms viņš kļuva par karavadoni. Trešajā nodaļā, kura saucas “2. Pūniešu karš jeb Hannibala karš” ir izklāsts par viņa karadarbību, taktiku un uzvarām. Ceturtajā un pēdējā nodaļā „Hannibala nāve” es izklāstu pēdējos šī ievērojamā vīra dzīves mirkļus, līdz tā apraujas.…