Ūdeņiem – upei, ezeriem un pat nelielam dīķim piemīt īpatnējs skaistums, kas saista cilvēkus. Ikviens ceļinieks vietu atpūtai cenšas izvēlēties ūdens malā. Cilvēks apmetas pie ūdens ne vien lai dzesētu slāpes, nomazgātu ceļa putekļus, bet arī tādēļ, ka tā tuvums, viļņošanās, mūžīgā kustība ļauj izjust neparastu baudījumu, palīdz labāk atpūsties un ātrāk atgūt spēkus.
Šis temats mani ieinteresēja līdz ko es biju par to mazliet painteresējies. Šis temats man ļauj ieraudzīt Alūksnes hidrogrāfisko tīklu no cita aspekta, jo es uzzināju daudz jauna par šīm skaistajām un nozīmīgajām vietām. Manā izpratnē hidrogrāfiskais tīkls ir tīkls, kurā ietilpst visas ūdens platības un tās izvietojums pa reljefu. Šim tīklam ir sava nozīme, jo dabā viss ir izkārtots ka garā ķēdē, kur dažus posmus iespējams aizņem Alūksnes hidrogrāfiskais tīkls. Praktiski bez šī tīkla nekas nevarētu pastāvēt, jo daba bez ūdens nav daba. Mūsdienās ir problēmas ar ūdens aizsardzību, jo paplašinoties tehnoloģiju iespējām, var tikt strauji piesārņoti ūdeņi. Atrodas pat tādi cilvēki, kas naudas iegūšanas nolūkā ir gatvi uz visu, pat iznīcināt ūdens resursus. Protams ir arī tā ka firmas un juridiskas personas naudas taupīšanas nolūkā necenšas attīrīt produktus no kaitīgajām vielām, ko gāž ūdenī.
MANS DARBA MĒRĶIS bija iepazīt Alūksnes rajona hidrogrāfisko tīklu un izpētīt tā funkcijas cilvēku un dabas labā, kā arī topošos draudus ar ūdens piesārņojumiem.…