Ūdensdziedniecība tiek izmantota, lai atvieglotu vai pat ārstētu dažādas slimības.
Sāpes muguras lejas daļā (išiass). Išiasu vai muguras sāpes var ārstēt ar konvencionālo fizioterapiju, īpaši ar kustībām siltā peldbaseinā, ar karstām kompresēm pirms vai pēc tām. Akūtas sāpes vajadzētu ārstēt vispirms pāris dienas ar aukstām kompresēm, bet pēc tam ar karsta ūdens kompresēm.
Caureja. Ja parādās caureja, ļoti aukstas kompreses vai ledus kompreses vēdera lejas daļai un mugurai uz desmit līdz piecpadsmit minūtēm ik stundu, var palīdzēt pārvarēt vai mazināt sāpes [8].
Hroniskas galvassāpes. Ja ir galvassāpes, tad ledus kompreses uz pieres vai kakla mugurējā daļā, vai auksta duša ar strūklu uz galvas, var palīdzēt. Dažiem cilvēkiem labāk patīk karsts, mitrs dvielis uz kakla mugurējās daļas. Bet migrēnas ārstēšanai gūst atvieglojumu, mainot karstas un aukstas kompreses uz sāpīgā apvidus.
Pēdas dermatomikoze. Pēdas dermatomikozes ārstēšanai ir daudz efektīvu krēmu, pūderu un ziežu, ko var iegādāties bez receptēm, bet starp šiem līdzekļiem nav īpašas atšķirības. Bet, ja pirms šo līdzekļu lietošanas pasildīs kājas desmit minūtes karstā sāls ūdenī, tad tie efektīvāk iesūcas ādā.
Astma. Peldēšana kā hidroterapijas veids ļoti labi palīdz astmas gadījumos. Īpaši peldēšana brasā stiprina krūšu muskuļus un uzlabo plaušu funkciju. Tomēr nekad nevajag aizmirst izmantot medikamentus astmas lēkmes novēršanai un nēsāt līdzi sev tos, kas nepieciešami lēkmes apturēšanai.
Bronhīts un emfizēma. Ja elpošanas ceļos ir infekcija, akūta vai hroniska, un klepo, atkrēpo,ja elpošana ir trokšņaina un ir grūti elpot, tad var palīdzēt antibiotikas, atklepotājlīdzekļi un zāles, kas sašķidrina krēpas. Lai mazinātu klepu, holistikas specialitāti ieteiks aukstā ūdens kompreses uz krūtīm vai karsta ūdens kompreses starp lāpstiņām [7,11].
…