Katru gadu Latvijā ceļas jaunas un aizvien skaistākas mājas, katra jauna ģimene vēlas savu mājokli vienalga vai tas būtu maziņš dzīvoklītis vai liela māja. Reizē ar pieprasījuma pieauguma, aug arī mājokļu cenas un reti kurš cilvēks spēj uzreiz samaksāt nepieciešamo summu šādu mājokļu iegādei vai celtniecībai.
Ar nolūku, lai cilvēki varētu iegādāties sev mājokli nemaksājot visu lielo summu uzreiz, tiek piedāvāts hipotekārais kredīts. Hipotēka- nekustamā īpašuma ieķīlājums, kas ir aizņēmuma garantija.[4]
Mana darba mērķis ir iepazīties ar hipotekārā kredīta būtību un apskatīt to banku piedāvājumus, kuru pakalpojumus izmantoju es vai mana ģimene.
Darba uzdevumi:
Iepazīties ar banku pirmsākumiem Latvijā;
Apskatīt nekustamā īpašuma cenas Latvijā;
Iepazīties ar hipotekārās kreditēšanas situāciju Latvijā;
Rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par hipotekāro kredītu;
Salīdzināt banku piedāvājumus hipotekārā kredīta jomā.Pirms pirmā pasaules kara Rīga bija lielākais banku centrs Baltijā. Bez vairākām vietējām bankām kā Rīgas Biržas banka, Rīgas komercbanka, Rīgas pilsētas diskonta banka, kā arī savstarpējām kredītbiedrībām un krājaizdevumu sabiedrībām Rīgā darbojās vairākas lielo Krievijas banku nodaļas, piemēram, Krievijas ārējās tirdzniecības banka, Volgas-Kamas komercbanka, Krievijas- Āzijas banka u.c..
Kopumā pirms pirmā pasaules kara Latvijas teritorijā darbojušās 293 kredītiestādes, no kurām 236 bijušas krājaizdevumu sabiedrības, 41 savstarpējā kredītbiedrība, 5 pilsētu bankas, 3 pilsētu krājkases, 2 akciju bankas un 2 biržas bankas. Rīgā darbojās arī divas vietējās ilgtermiņa kredītiestādes: Rīgas pilsētas Namīpašnieku kredītbiedrība. Pa vienai līdzīgai ilgtermiņa kredītbiedrībai darbojās arī Vidzemē un Kurzemē.[1., 13-18 lpp]…