PROFILAKSE UN AIZSARDZĪBA
Laboratoriskai diagnostikai ir ļoti liela nozīme. Atkarīgi no epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem tiek izsludināti ierobežojošie pasākumi, proti, uz laiku aizliedz peldēšanos, makšķerēšanu, ūdenstransporta izmantošanu piesārņotā ūdenstilpē. Ja epidēmiskais perēklis ir liels un ar ierobežojošiem pasākumiem šo perēkli nav iespējams lokalizēt, izsludina karantīnu.
Holēra obligāti jāārstē slimnīcā. Nepieciešama, ātra, enerģiska un adekvāta zaudētā ūdens un elektrolītu aizvietošana. Lai atjaunotos ūdens un minerālvielu maiņas līdzsvars, slimniekam lielā daudzumā ievada sāļu šķīdumus. Lieto arī antibiotikas, sirds līdzekļus. Ļoti svarīga nozīme ir pareizai slimnieka kopšanai. Viens no svarīgākajiem pasākumiem ir robežu sanitārās aizsardzība, slimnieku savlaicīga atklāšana un izolēšana, cilvēki, kas bijuši saskarē ar slimnieku, tiek pakļauti slimības riskam. Epidēmijas perēklī izdara rūpīgu dezinfekciju. Ja pastāv holeras izplatīšanās draudi, iedzīvotājus vakcinē. Liela nozīme ir pārtikas uzņēmumu un ūdensapgādes sanitārai kontrolei. Jāievēro personiskā higiēna. Uzturā nedrīkst lietot nevārītu ūdeni un pienu, augļi un dārzeņi jāmazgā tekošā ūdenī .
Profilakses pasākumi balstās uz epidemioloģiskās uzraudzības datiem. Pasākumus, lai ierobežotu holeras ievazāšanu no endēmiskiem perēkļiem, regulē starptautiskie medicīniski sanitārie noteikumi. Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmums Nr. 2119/98/EK (1998. gada 24. septembris) par epidemioloģiskās uzraudzības un infekcijas slimību kontroles tīkla izveidošanu Kopienā. …