Policija kā institūcija ir radīta, lai aizsargātu sabiedrību un katru personu individuāli no noziedzīgiem un prettiesiskiem apdraudējumiem, bet vai starp iedzīvotājiem un policiju kā institūciju un sabiedrības daļu ir izveidojusies loģiska, sakārtota informācijas apmaiņas sistēma? Kā tiek vērtēts policijas darbs un tā rezultāts? Kāda ir iedzīvotāju attieksme pret policiju? Vai policija saņem tai nepieciešamo palīdzību un atbalstu no iedzīvotājiem?
Ņemot vērā autoru vēlmi pēc vidusskolas beigšanas studēt Policijas akadēmijā, uz šiem jautājumiem nepieciešams atrast atbildes, lai spētu orientēties izvēlētās profesijas aktuālākajās problēmās un izprastu šīs sfēras specifiku.
Darba hipotēze:
Policija, ņemot vērā tai uzticētos pienākumus un tai piešķirtās tiesības, ir spējīga sekmīgi pildīt savu uzdevumus.
Darba mērķis:
noskaidrot, cik liela ir iedzīvotāju loma policijas darbā, kāds ieguldījums un atbalsts no iedzīvotāju puses tiek gaidīts un saņemts, kāda ir policijas atbildība iedzīvotāju priekšā, un kā, ņemot vērā iepriekš minētos apstākļus, iespējams maksimāli uzlabot policijas un iedzīvotāju sadarbību.
Darba uzdevumi:
apkopot teorētisko materiālu par policijas pienākumiem, uzdevumiem un tiesībām, kā arī iedzīvotāju pienākumiem, tiesībām un informācijas nodošanas un saņemšanas iespējām.
Darbā izmantotās metodes:
1.literatūras avotu izpēte un analīze;
2.anketēšana, novērošana un rezultātu apkopošana;
3.vietējā laikraksta rakstu analīze.
Darba struktūras raksturojums:
1.Iedzīvotāju saskare ar policiju
2.Policijas darbības reglaments
3. Anketu rezultātu apkopojums un analīze…