Globalizācija sniedz arī papildu darba iespējas. 2017. gadā ES eksports nodrošināja vairāk nekā 36 miljonus darbavietu. Eiropas Savienībā katrs ES eksporta radītais miljards vidēji nodrošina apmēram 13 000 darbavietu. Piemēram, Latvijā 2018. gadā eksports uz valstīm ārpus ES nodrošināja 157 000 darbavietu. Vēl 33 000 Latvijas iedzīvotāju ir nodarbināti darbos, kas ir saistīti ar eksportu, ko veic citas ES dalībvalstis uz valstīm ārpus ES. Tas nozīmē, ka 21% no kopējā darba vietu skaita valstī ir tieši atkarīgs no ES eksporta. Ar eksportu saistītās darbavietas lielākoties ir labi apmaksātas. Vidēji šīs darba vietas tiek apmaksātas par 12% augstāk nekā citi darbi.
Priekšrocības patērētājiem - gūstot tiešo labumu no importa, patērētāji bauda globalizācijas un tirdzniecības sniegtās priekšrocības. Tirdzniecības nolīgumi nodrošina zemākas nodokļu likmes, kas jāmaksā importētājiem. Kopā ar pieaugošo konkurenci, tas nozīmē zemākas cenas pakalpojumiem un precēm (apģērbam, viedtālruņiem, televizoriem, datoru programmatūrai, automašīnām u.c.).
Patērētāji gūst plašākas izvēles iespējas, jo palielinās tirgū pieejamo produktu un pakalpojumu daudzveidība. Zemākas cenas un lielāka izvēle nesušas ES patērētājiem aptuveni 24 miljardus eiro gadā jeb 600 eiro pelņu gadā katram patērētājam. Pieaug labklājības un komforta līmenis, kā arī uzlabojas dzīves līmenis.ES iekšējā tirgus funkcionēšanas priekšrocības. ES iekšienē Vienotā tirgus mērķis ir novērst šķēršļus tirdzniecībai starp ES valstīm. Eiropas Vienotais tirgus ir lielākā ekonomiskā zona pasaulē, kurā nav šķēršļu Eiropas Savienības pilsoņu, preču un kapitāla brīvai kustībai. Joma aptver vairāk nekā 500 miljonus iedzīvotāju, kuru iekšzemes kopprodukts sastāda aptuveni 13 triljonus eiro.
…