Pie valsts iekšējām funkcijām pieder:
Sabiedrības samierināšana (šī funkcija praktiski ietver arī tālāk minētās funkcijas).
Izpaužas ieteikumu sniegšanā, strīdīgo jautājumu izšķiršanā, konfliktu atrisināšanā. To var veikt sociālie darbinieki, policijas darbinieki, kā arī izlīgumi tiesu procesos.
Pastāvošās kārtības nostiprināšana (ar likuma spēku).
Sabiedrībai raksturīga ne tikai miermīlīga attīstība, bet arī interešu sadursme, konkurence, tiekšanās pēc varas un kundzības. Tiesību funkcijas ir sabiedriskās kārtības veidošana un uzturēšana. Sabiedriskās kārtības nodrošināšanas pamats ir ne tikai noteiktas uzvedības normu radīšana (likumi), bet arī prasības šīs normas ievērot.
Īpašumtiesību aizsardzība.
Īpašumtiesības ir vispilnīgākās varas tiesības pār lietu. Tas nozīmē, ka īpašuma tiesības atļauj īpašniekam lietu valdīt, lietot un rīkoties pēc saviem ieskatiem. Valsts apsargā katra pilsoņa īpašumu, radot likumus un sekojot, lai tie tiktu ievēroti. Civillikums īpašumtiesības reglamentē CL 927-1129 p. Kā arī īpašumtiesības aizsargā Krimināllikums.
Valsts ekonomiskās dzīves organizatoriskā funkcija.
Valsts ekonomiskā dzīve veidojas no vairākiem nosacījumiem, t.i., valsts nodokļu politika, valsts iekšzemes kopprodukts, kā arī finanšu stabilizācija.
Tiesībsargājošā funkcija.
Tiesību normu izpildes nodrošināšanas pienākumus Latvijas valstī uzlikts tiesībsargājošām institūcijām – tiesu varai un izpildvarai. …