5.Secinājumi
Darba izvirzītais mērķis ir sasniegts, darba autore ir noskaidrojusi Rīgas kultūru vidusskolas skolēnu(sākumskolēnu, pamatskolēnu, vidusskolēnu)domas par improvizāciju un tās spēlēm, un skolēnu izpratni par tām. Improvizācijas spēles bija dažādas, bet abās spēlēs bija nepieciešama publikas iesaiste un improvizācija. Pirmajā spēlē tika iesaistīti visi skolēni, bet otrajā tikai tie, kuri paši to vēlējās.
Lielākajai daļai no visām klasēm, kurās tika veikta nodarbība vislabāk patika otrā spēle. Autore to skaidro ar to, ka pamatskolas, vidusskolas klasēm nav tik liela vēlme uzstāties publikas priekšā, savas klases priekšā. Skolēni pieaugot kļūst kautrīgāki(vairāk noslēdzas sevī) un vairāk raizējas par to, kāds būs klasesbiedru viedoklis. Sākumskolēniem labāk patika otrā spēle, jo iesaistījās vairāki cilvēki un bija vairāk iespēju sevi izspaust gan kā tēlotājam, gan kā minētājām, skolēni varēja uz „skatuves”pavadīt vairāk laika nekā pirmajā spēlē.
Darbā izvirzītie uzdevumi ir izpildīti- izpētītīti improvizācijas teātra aizsākumi pasaulē un Latvijā, aprakstīti improvizācijas teātra elementi, izpētīti improvizācijas teātri Latvijā un noorganizēta improvizācijas spēļu nodarbība Rīgas Kultūru sākumskolēniem, pamatskolēniem, vidusskolēniem un ir apkopoti un analizēti iegūtie dati par to. Autore arī noskaidroja vai skolēniem labāk patīk vērot improvizāciju vai tajā iesastīties. Lielākajai daļai spriežot pēc pētījuma rezultātiem labāk patīk būt par skatītājiem un vērot nevis iesaistīties spēlēs. Hipotēze apstiprinājās-sākumskolēnu iesaistīšanās patiešām bija aktīvāka nekā pamatskolēnu un vidusskolēnu. Turklāt pamatskolēni iesaistījās vairāk nekā vidusskolēni. Vidusskolēniem bija nepieciešama visvairāk mudināšanas iesaistīties, piedalīties. Sākumskolēni iesaistījās manāmi vairāk par pamatskolēniem, vidusskolēniem. Darba autore secina, ka skolēni ir pazīstami ar improvizāciju un improvizēšana nerada tiem grūtības, bet labāk skolēniem-pamatskolēniem, vidusskolēniem patīk iesaistīties, kā publikai un vērot, nevis improvizēt.
…