Atverot ikdienā laikrakstus vai noklausoties ziņu raidījumus, diez vai kādam paies secen informācija par ekonomiskām problēmām. Starp tām noteikti būs minēta inflācija. Mūsdienās tā ir viena no nopietnākajām makroekonomikas problēmām valstu valdībām, kuras pastāvīgi jārisina. Inflācijas apkarošana ir bijusi valdību galvenais mērķis visā Eiropā un visā attīstītajā pasaulē. Tā mēdz būt aktuāla un nozīmīga ikviena cilvēka dzīvē.
Inflācija ir viens no makroekonomiskās nestabilitātes aspektiem, vispārējā cenu paaugstināšanās samērā ilgstošā laika posmā. Tā ir naudas vērtības ilgstoša krišanās, naudas apgrozības problēma.
Darbā izklāstīti inflācijas veidi un tas, kāda ir inflācijas ietekme Latvijā un Eiropas Savienības dalības valstīs.
Kā slavenā, visiem zināmajā teicienā: “Labums nav bez ļaunuma” un otrādi. Tāpēc šajā referātā apskatīsim, kurām iedzīvotāju grupām inflācija nes zaudējumus, un kurām, tieši otrādi- tā nes peļņu.
Dažādās valstīs inflācijas līmenis mēdz būt atšķirīgs, bet metode un aprēķins, pēc kā to aprēķina, neatšķiras. Šajā darbā apskatīsim formulu, pēc kādas tiek aprēķināts inflācijas līmenis, kā arī atspoguļosim raksturojošos faktorus, kas to ietekmē.
Inflācijas pārvaldība ir jānodrošina, lai nepieļautu pārāk lielu inflācijas svārstības, tāpēc ir jāzina, kas ir inflācijas pārvaldība, ko tā dod un kā to regulē Eiropas Centrālā banka.
Balstoties uz formula, kā aprēķina inflāciju un inflācijas tempu, izanalizēsim inflācijas sekas un to ietekmi uz cilvēku dzīves kvalitāti.…