Mana kursa darba tēma ir inflācija. To rakstīt es izvēlējos tāpēc, ka Latvijā pašlaik ta ir ļoti aktuāla problēma, kura lielākā vai mazākā mērā skar pilnīgi visus. Inflācijas draudi pastāv vienmēr, pat valstī, kur ekonomika ir visai stabila.
2004. gadā Latvijā bija vērojams ļoti staujš inflācijas tempa pieaugums: 12 mēnešu inflācija decembrī sasniedza 7,3%, bet vidējā gada inflācija 2004. gada bija 6,2%.
2005. gada martā inflācijas līmenis Latvijā pieauga līdz 0,6%, bet gada inflācija – 6,6%. Latvijā arvien inflācija paliek visaugstākais radītājs Eiropas Savinībā.
Līdz ar to mana kursa darba mērķis ir izpētīt šo visai pasaulei nozīmīgo problemu, kas skar arī Latviju. Darba uzdevums ir apskatīt inflāciju ietekmējošus faktorus, tās cēloņus un veidus, izanalīzēt inflācijas sekas un to ietekmi uz ekonomiku.
Pirmajā nodaļā tiek apskatīta inflācijas būtība un tās cēloņi. Turpmāk, pirmajā nodaļā uzmanība tiek pievērsta inflācijas radītājiem, tas ir inflacijas temps, lielums 70 un patēriņa cenu indekss.
Kursa darba otrajā nodaļā es apskatīju inflācijas veidus, tos iekšējos un ārējos faktorus. Savukārt, trešajā nodaļā es rakstu par inflācijas sekām, kādas uz ekonomiku un sociālo vidi atstāj inflācija. Tāpat kursa darbā tiek apskatīta sakarība starp inflāciju un bezdarbu, ar Artūra Filipa liknes palīdzību, kurš pierādīja šo sakarību. Savukrārt, piektajā nodaļa es rakstu par inflācijas ietekmējošiem faktoriem.
Kursa darba pētījumam tiek apkopoti statistiskie dati, lai parādītu izmaiņas dažādos laika periodos, kā arī darbs daudzviet ir papildināts ar grafiskiem attēliem un tabulām. Nobeigumā tiek izvirzīti priekšlikumi, kuri manuprāt, var stabilizēt ekonomisko stāvokli Latvijā un mazināt infācijas tempus.
Studiju darba pielikumos esmu devusi vairākus vienkaršus uzdevumus, kas palīdz vieglāk saprast, kā tiek aprēķināta inflācija un tās temps.…