Šaja pieejā prasību specifikācijas integrētā struktūra ir balstīta uz sekojošām idejām vai principiem.
Daudzu dažādu diagrammu, ko lieto biznesa un informācijas sistēmu attīstīšanā, integrācija prasa pievērst lielāku uzmanību uz abstraktu jēdzienu attēlošanu nekā uz to grafisko vai tekstuālo formātu. Šo jēdzienu attēlošana tiek precīzi izteikta konceptuālajā ‘meta modelī’. Ir divi fundamentāli mehānismi ka veikt meta modeļa integrāciju.
Cieši savienotā integrācija (tightly coupled integration), ko iegūst definējot atsevišķu izdalītu meta modeli (ietverot integrācijas prasības) tādu ka attēlošanas skati var tikt interpretēti kā unificētā modeļa apakšshēmas.
Vāji saistītā integrācija (loosely coupled integration) ko iegūst definējot integrācijas prasības starp savstarpēji saistītiem modeļiem kā ārēju attēlošanas nosacījumus, veidojot ‘modeļa interfeisu’.
Horizontālajā datu integrācijā, uzvedības un procesa perspektīvas pieprasa Cieši savienoto integrāciju. Perspektīvu funkcijas ir kā pārskatu skati uz vienu atsevišķu noteiktu sistēmu. Biznesa un informācijas sistēmas modeļu vertikālā integrācija ir labāk veicama lietojot vāji saistītās integrācijas mehānismu. Šie modeļi izveido skatus uz atsevišķiem domēniem ar ierobežotām pārskata iespējām. Modeļa interfeisa pieeja ļauj to daudz vienkāršāk attēlot un modificēt.
Biznesa un informācijas sistēmas specifikācijas izpildīšana prasa piemērotu konceptuālo modeli un precīzi definētu tā izpildes mehānismu. Izpildāmais modelis sastāv no nokomplektētas jēdzienu kopas, kas ietver gan strukturālo, gan dinamisko aspektu. Šajā pieejā jēdzieni darbība (action) un notikums (event) definē elementāru modeļa stāvokļa izmaiņu, savienojot strukturālo un dinamisko aspektus. Kopā ar jēdzieniem stāvoklis (state) un likums (rule) (vai pieņēmums), tie dod pamatu biznesa un informāciju modeļa interpretācijai. …