Lielākā respondentu daļa (tie ir 50%) uzskata, ka mobilajām bankām būtu jāuzlabo sava drošības sistēma, kas kārtējo reizi pierāda, ka lietotāji neuzticas inovatīvajām bankas aplikācijām. 45% respondentu vēlās, lai, lietojot mobilo banku, būtu iespējama vēl ātrāka piekļuve saviem kontiem un maksājumiem, tātad līdzšinējā izveidotā drošības un piekļuves sistēma lietotājus apmierina nepilnīgi. Svarīgi minēt, ka aplikācijas dizains lietotājus neuztrauc un lielākoties apmierina. Tas nozīmē to, ka bankām, pilnveidojot savas mobilās bankas, dizaina uzlabošanai nebūtu vēlams ieguldīt papildus naudas līdzekļus, jo visvairāk mobilās bankas lietotājus šobrīd uztrauc tās drošība.
Secinājumi
1. Mobilais tālrunis tiek izmantots arvien dažādākiem mērķiem – lai komunicētu ar draugiem, uzzinātu jaunumus un veiktu ikdienišķus uzdevumus, tajā skaitā, bankas darījumus. Jau vairāk nekā 90% no visiem maksājumiem klienti veic, izmantojot attālinātos bankas kanālus, un arvien vairāk klientu izmanto arī bankas mobilo aplikāciju.
2. Bankas, plānojot e-pakalpojumu attīstību, nemitīgi vēro viena otru un arī citās nozarēs notiekošo. Mobilo pakalpojumu jomā par paraugu var uzskatīt Zviedriju, kur viedtālruņi savā attīstībā ir aptuveni 1-1,5 gadus priekšā Baltijas valstīm.
…