Investīcijas nenoliedzami valsts ekonomikā uzskatāmas par tādu kā vilcējspēku. Tomēr paši par sevi investīciju ieguldījumi vien pozitīvu rezultātu nespēs nodrošināt. Līdzekļi jāprot efektīvi apsaimniekot un jānovirza nozarēm, kuras ir perspektīvas no tirgus attīstības viedokļa.
Investīciju piesaistīšanas problēma ir svarīga arī Latvijai, jo, līdzīgi kā citās pārejas ekonomikas valstīs, Latvijā ir ierobežots vietējā kapitāla apjoms, negatīva ārējas tirdzniecības bilance, salīdzinoši zema produktivitāte un akūta nepieciešamība pēc jaunāko tehnoloģisko procesu, inovāciju un modernu iekārtu izmantošanas ražošanā. Šīs ir problēmas, kuru risināšanā neatsveramu ieguldījumu var dot investīciju piesaistīšana.
Darbā apskatīts investīciju jēdziens un būtība, sniegts neliels ieskats klasisko un neoklasisko ekonomistu, kā arī Dž. M. Keinsa uzskatos par investīcijām un to lomu valsts ekonomikā. Visbeidzot darba noslēgumā, mēģināju rast atbildi uz jautājumu, kā teorija darbojas praksē, ieskicējot situāciju Latvijā.
Darbā izstrādāšanas gaitā izmantota ekonomiskā literatūra, kā arī statistikas dati un uzziņas materiāli, kas atrodami internetā, saskaņā ar izmantotās literatūras un informācijas avotu sarakstu.
Jēdziena investīcijas lietošanu fiksējam diezgan bieži, jo sevišķi pēdējā laikā, kad mūsu valstī aktualizējusies tēma par ES fondu apgūšanu, kas, protams ir saistīta ar jaunu, liela apjoma investīciju ieplūšanu valstī.
Jēdzienu “investīcijas” tomēr var saprast dažādi. Tas var tikt un tiek lietots pieminot norises dažādos līmeņos, sākot ar sadzīvi un beidzot ar procesiem valsts jeb visas tautsaimniecības mērogā. Tomēr savā būtībā, šis jēdziens jebkurā gadījumā saglabā savu pirmatnējo nozīmi. Un, proti, pats vārds “investīcijas” ir cēlies no latīņu valodas vārda "invest", kura tiešā nozīme ir ieguldīt. …