Mūsdienu veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai attīstībai lielākajai daļai uzņēmumu ir nepieciešamas investīcijas. Līdz ar to Latvijā arvien vairāk tiek izveidoti uzņēmumi, kas sniedz finansiālu atbalstu šiem uzņēmumiem, investējot tajos gan finansiālos līdzekļus, gan arī darbu, kas ļauj šiem uzņēmumiem augt un radīt jaunas darba vietas, tādējādi attīstot arī savu valsti.
Mans kursa darba mērķis ir izpētīt, kas ir investīcijas, kā tās tiek iedalītas, kāda ir investīciju peļņa un iespējamais risks , novērtēt investīciju efektivitāti ar trīs rādītāju palīdzību, kā arī sniegt nelielu ieskatu par to cik liela loma ir investīcijām Latvijas ekonomikā.nvestīciju raksturojums un būtība
1.1. Investīcijas, to veidi un funkcijas
Investīcijas - ilgtermiņa ieguldījums, kad kapitālu pielieto peļņas iegūšanas nolūkos, piemēram, ieguldot to lauksaimniecībā, rūpniecībā, infrastruktūrā vai izglītībā, tātad investīcijas ir kāda resursa ieguldīšana kādā projektā vai lietā. Investīcijas ir bilances aktīva puse.
Investēšana tiek veikta, lai uzņēmums varētu sasniegt noteiktus mērķus, piemēram, ražošanas apjoma palielināšana, ražošanas vietas labiekārtošana, u.c. projektos. Investēšana ir kā ieguldījums kādā uzņēmumā vai vērtspapīros, kas dod ienākumus no šī kapitālieguldījuma. Investīcijas nodrošina mehānismu, kas ir nepieciešama uzņēmumu attīstības finansēšanai.
Uzņēmējdarbībā sastopami četri gadījumi, kad ieguldītos naudas līdzekļus var atzīt par investīcijām:
1.Uzņēmējdarbības uzsākšana, jauna uzņēmuma izveide;
2.Veca vai prasībām neatbilstīga uzņēmuma rekonstrukcija;
3.Ražošanas tehnoloģiju modernizācija;
4.Ražošanas apjoma vai ražotnes paplašināšana.
Investīciju pamatmērķis ir naudas ieguldīšana šodien, lai nākotnē naudas ieguve palielinātos.
Investīcijas var finansēt no:
1.Pašu līdzekļiem – šīs investīcijas tiek finansētas no peļņas uzkrājuma vai ar dalībnieku papildu iemaksām. Ne viens, ne otrs variants nav īpaši izdevīgi, jo bieži nepieciešama ilgstošu līdzekļu iesaldēšana, līdz uzkrājusies vajadzīgā naudas summa.
2.Piesaistītajiem līdzekļiem – šajā gadījumā investīcijas finansē ar bankas aizdevuma vai investīciju fondu palīdzību, līdz ar to nav nepieciešams pirms investīcijām veikt līdzekļu iesaldēšanu, jo aizņēmumu no jaunās peļņas var atmaksāt ilgstošā periodā.…