Islāms pilnībā aizliedz pirmslaulību attiecības, kā arī kopdzīvi pirms laulības reģistrācijas. Islāmā pastāv ne tikai homoseksuālisma pilnīgs aizliegums, bet sievietēm ir aizliegts valkāt vīrieša apģērbu, un otrādi.
Islāma laulības tiesības lielā mērā ieskicē zināmu nevienlīdzību. Pastāv mīts, kas laulību var noslēgt pretēji sievietes vēlmēm. Sievietei ir jāpiekrīt laulībām. Taču, tā kā sievietes vienmēr tiek audzinātas klausīt tēvu un vēlāk arī vīru, meitenēm ar šādu audzināšanu jābūt ārkārtīgi lielam motīvam, lai viņas pieteiktu „nē” vecāku izraudzītam līgavainim.
Islāmā pastāv aizliegums sievietei atrasties slēgtā istabā kopā ar vīrieti, ja tas nav viņas radinieks.
Laulība islāmā var tikt arī šķirta. Lai šķirtos, vīram pietiek trīsreiz liecinieku klātbūtnē paziņot par savu nodomu šķirties. Pēc tam tiesnesis noteiks trīs mēnešus ilgu pārdomu periodu. Ja pēc trim mēnešiem vīrietis atkal trīsreiz atkārto vēlmi šķirties, tad laulība tiek šķirta. Sieviete pēc tam drīkst precēties ar citu vīrieti. Šķiršanos var pieprasīt arī sieva, bet tikai gadījumos, ja vīram nevar būt pēcnācēju un viņš nespēj pildīt vīra pienākumus, ja viņš sievu ir vairākkārt pazemojis un apvainojis, ja viņš saslimst ar kādu neizdziedināmu slimību, sajūk prātā utt.
Islāms tiek nopietni kritizēts arī par to, ka islāmticīgo sievietēm nav tiesību precēties ar citas reliģijas pārstāvjiem, savukārt vīriešiem tas ir atļauts. …