2.1.3. Citi plusi
- Indiešu izdevniecība Daily India ir paziņojusi, ka zaļā tēja ir lielisks līdzeklis aknes (t.i. pumpu) profilaksei un ārstēšanai. Lai ārstētu akni jādzer 8 krūzes zaļās tējas dienā. Var arī lietot zaļās tējas tabletes vai vienkārši likt siltu tējas maisiņu uz iekaisušās vietas.
- Zaļā tēja palīdz profilaksei pret vēzi, sepsi, psoriāzi, urīnpūšļa slimībām, reimatiskā artrīta, prostatas palielināšanos.
- Zaļā tēja izvada organismā uzkrājušās ‘sliktās' vielas. Tā attīra kuņģi un zarnas, kā arī attīra nieres no toksīniem un sāļiem, kā rezultātā ievērojami pazeminās iespējas rasties akmeņiem nierēs un urīnpūslī. Zaļā tēja intensīvi izvada kaitīgās vielas arī ar sviedriem. Vienmērīgi attīra poras un ādai ir vieglāk elpot, kā rezultātā tās stāvoklis uzlabojas.
- Zaļā tēja palīdz cīņā pret apstarojumu. Ar to dzirdīja Černobiļas avārijas seku likvidatorus, lai palīdzētu viņu organismam cīnīties ar radiāciju. Nereti arī ikdienā uz mums iedarbojas dažādi starojumi, sākot ar saules radiāciju un beidzot ar vadiem, televizoriem, datoriem un sadzīves tehniku. Zaļā tēja ir lieliska pretinde pret visiem šiem "elektroniskajiem atkritumiem" un viegli izvada tās no organisma.
- Zaļā tēja izpleš galvas smadzeņu asinsvadus, uzlabojot to asinsapgādi un skābekļa apgādi. Pateicoties zaļās tējas kompleksajai iedarbībai uz nervu, elpošanas un sirds-asinsvadu sistēmām, uzlabojas kopējais dzīves tonuss un darbspējas.
- Zaļā tēja ir labs līdzeklis pret grumbām.
2.1.4. Negatīvā puse.
- Amerikas Ņūdžersijas štata valsts universitātes zinātnieki atklājuši, ka, lietojot zaļo tēju pārāk lielās devās, tas var izsaukt nieru un aknu slimības. Viņi apgalvo, ka zaļā tēja ir veselīga tikai tad, ja to lieto ar mēru, t.i. ne vairāk kā apmēram litru dienā.
- Ļoti stipra tēja var būt nelabvēlīga sirdij, tā kairina nervu sistēmu. Tā var izraisīt bezmiegu, rīta bezspēku, satraukumu, nogurumu.
- Stipru tēju nerekomendē dzert pie kuņģa un zarnu čūlu slimībām, kā arī gastrīta gadījumā, jo tā var izsaukt grēmas, pastiprināt sāpes kuņģī.
…