Japāna un tās ekonomika ir veidojusies ļoti neparastā veidā, skatoties laika posmu no 2. Pasaules kara beigām. 1945. gada septembrī Japāna bija zaudējusi gandrīz 3 miljonu cilvēku un ceturtdaļu no valsts bagātības. Kā 1980. gadā Japāna kļuva par ekonomiski otro attīstītāko valsti pasaulē?
Pēc zaudējuma karā, Japānai tika aizliegts veidot nacionālo karaspēku(Japāna tika demilitarizēta). Daudzām valstīm tas varētu nozīmēt arī beigas, tomēr Japāna nebija gatava padoties. Tā kā valstij vairs nebija jāuztur armija, izveidojās lieki līdzekļi, kurus ieguldīja izglītības attīstībā. Ar laiku Japāna parādījās augsti kvalificēti speciālisti, kurus bija izglītojošas viņu pašu skolas.
Pateicoties augsti kvalificētajam darbaspēkam Japānā varēja sākties arī pārējo sektoru attīstība, kā rezultātā Japāna mūsdienās ir viena no visattīstītākajām valstīm visā pasaulē.
Ekonomikas attīstība.
II pasaules kara laikā no 1937. līdz 1945. gada japāņu ekonomika strauji attīstījās. Statistika rāda, ka ražošana palielinājās par 24%. Tērauda ražošana palielinājās par 46% , krāsaino metālu ražošana par 70% un mašīnu tehnika – 252%. Pēc 2. pasaules kara Japāna sāka atjaunot savu ekonomiku, 1967.gadā iekļūstot otrā vietā pēc IKP rādītāja pasaulē. Tā efektīvi pārdzīvoja divu pasaules naftas krīžu ietekmi un joprojām palika otrs lielākais ekonomiskais spēks pasaulē.…