Šā gada 25. maijā Latvijā vienas dienas vizītē ieradās Japānas imperators Akihito ar savu kundzi Mičiko. Desmit dienu garajā Eiropas apmeklējumā, Latvija bija viens no pieturas punktiem. Protams, Latvijas prese par to steidza rakstīt jau nākamajā dienā, 26.maijā, lai informētu sabiedrību par kārtējiem Latvijas viesiem. Šajā gadījumā varam runāt ne tikai par starptautisko komunikāciju starp Latviju un Japānu, bet arī par starpkultūru komunikāciju.
Starpkultūru komunikācija sevī ietver kultūras informācijas apmaiņu starp divām cilvēku grupām ar nozīmīgi atšķirīgām kultūrām. Latvijas un Japānas kultūras ir atšķirīgas, tāpēc šeit ir izteita starpkultūru komunikācija. Starpkltūru komunikācija ir simboliskas informācijas apmaiņa starp skaidri definētām grupām ar nozīmīgi atšķirīgām kultūrām. Starpkultūru interakcijai ir lielākais nesapratnes potenciāls.[1]
Taču, izlasot rakstus presē par Latvijas prezidentes tikšanos ar Japānas imperatoru pāri, nav ne mazākās aizdomas par jebkāda veida nesaprašanos. Mūsu kultūras ir atšķirīgas, bet ‘’mēs’’ saprotamies ar Japānu.
apānas imperatoram pat tika piešķirts augstākais valsts apbalvojums – Triju zvaigžņu ordenis un ordeņa ķēde. [..] divas dienas pirms imperatora Akihito vizītes Latvijā, prezidente publiskoja Ordeņu kapitula lēmumu, ar kuru par nopelniem Latvijas labā, augstajam viesiem piešķirts augstākais valsts apbalvojums. …