Dienas Lapa atzīst Aspazijas lugu un saskata tajā moderno filosofiju un jaunus pasaules uzskatus. Recenziju par ‘’Vaideloti’’ Dienas Lapā saraksta Fricis Garais, ar kuru Aspazija nav apmierināta un tādēļ dodas uz Dienas Lapas redakciju. Tur viņa satiek Raini – galveno tobrīdējo redaktoru, pēc kuru tikšanās seko nākamās un top mīlestība... (Amoliņa, 1990)
1994. gadā Aspazija sāk uzstāties ar priekšlasījumiem par sieviešu emancipācijas jautājumu, netikai Rīgas latviešu biedrībā bet arī ārpus tās. Dienas Lapa publicē Aspazijas referātu ‘’Tikumības jautājums lugā ‘’Zaudētās tiesības’’ un noveli ‘’Cīņa par nākamību’’, kurā tiek nozārkāta sabiedrības mietpilsonība. Pēc jaunstrāvnieku arestiem 1997.gadā Aspazijai piedāvā darbu Dienas Lapā par daiļliteratūras nodaļas vadītāju. Aspazija uzskatīja pat ja sievietes iegūs līdztiesību, tad sievietes, iegūdamas vienādu izglītību, saņems mazāku atalgojumu (Amoliņa, 1990) (Cimdiņa, 2016)
SECINĀJUMI
1. Galvenais Jaunās strāvas idejiskais centrs ir laikraksts Dienas Lapa, kurā tiek publicēti dažādu ārzemju autoru darbu tulkojumi, kas iepazīstināja laikraksta lasītājus ar ārzemēs notiekošajiem notikumiem, tādējādi popularizējot Jaunās strāvas ideju pamatotību.
2. Jaunstrāvnieku pārstāvju devums ekonomikā ir dažādu darbu tulkojumi, kas tiek publiskoti gan dažādos priekšlasījumos, gan Dienas Lapā. Ar tulkojumu palīdzību latviešu valodā tiek ienesti ekonomiskās valodas termini, kā, piemēram, ražošanas līdzekļi.
…