Mežs ir ekosistēma salīdzinoši plašā teritorijā, kura ir nozīmīga ikvienam. Tā kā, nedaudz vairāk kā pusi no Latvijas teritorijas aizņem tieši meži, kas skaitliskā izteiksmē ir aptuveni 52% jeb 3.04 miljoni hektāri, tad var saprast to, ka mežs kā peļņas avots ir ļoti nozīmīgs ikkatram meža īpašniekam, kā arī „Latvijas valsts mežiem”, jo materiālais ieguvums no meža ieņem lielu lomu valsts ekonomikā. Lai izaugtu skaists un kvalitatīvs mežs, jau drīz pēc iestādīšanas tas jākopj. Pirmos kopšanas darbus veic ar krūmgriezi. Mērķtiecīgi kopts mežs ir veselīgāks, tas mazāk cieš no dažādām dabas katastrofām, tajā aug vairāk vērtīgu koku, kas turklāt ražo vairāk skābekļa. Bez cilvēka rokas pielikšanas to izdarīt nevar. Viens no pašiem svarīgākajiem posmiem meža ciklā ir jaunaudžu kopšana. Tieši par šo procesu cilvēki man apkārt ir vismazāk informēti un nav kompetenti par to, kā, kāpēc un ar ko, to vislabāk veikt. Tieši tāpēc es vēlos iepazīstināt un darīt zināmu piemērotākos instrumentus ar ko un pamatot ,kāpēc veikt jaunaudžu kopšanu. Koptā mežā izaug divas līdz trīs reizes vairāk koksnes nekā tad, ja paļaujas tikai uz dabu.
Darba mērķis: Sagatavot dotajiem apstākļiem atbilstošus tehnoloģiskos priekšlikumus attiecībā uz rīcību visā objektā, pa stāvpunktiem un pie katra novācamā kociņa.
Lai sasniegtu darba mērķi, ir jāveic sekojoši uzdevumi:
1. Iepazīties ar inventarizācijas datiem, kuros būs atrodama atbilde par meža nogabalā atjaunoto koku sugu, to vecumu, meža tipu, biezību, bonitāti, augsni, zemsedzes augiem, kā arī pameža daudzumu, koku sugām, to skaitu un caurmēru.
…