Zināmu lomu Latvijas presē ieņem pusaudžu mēdiji, šajā gadījumā pusaudžu žurnāli. Tieši šajos preses izdevumos visbiežāk tiek sniegta pretrunīga vizuālā un saturiskā informācija, kas neatbilst 12 līdz 17 gadus veciem pusaudžiem, kuri ir šo izdevumu mērķauditorija.
Pusaudžu žurnālu centrālā tēma ir savstarpējās attiecībās. Visbiežāk tieši par šo tēmu tiek publicēti attiecīgajam vecumam pilnīgi nepiemēroti teksti un attēli. Žurnāla slejas papildina raksti par stilu, modi un slavenību dzīvi.
Savā darbā es centīšos noskaidrot vai sniegtā informācija atbilst mērķauditorijai un vai tai ir ietekme uz jauniešiem, kā arī pusaudžu problēmas, jo uzskatu, ka šī tēma mūsdienu sabiedrībā ir samērā aktuāla.
Pētījuma priekšmets: problēmu atspoguļojums pusaudžu žurnālos.
Darba mērķis: izpētīt pusaudžu žurnālos sniegto informāciju, secināt par tās neatbilstību konkrētajam vecumam.
Hipotēze: mūsdienu pusaudžu žurnālu neatbilstība mērķauditorijai.
Darba uzdevumi:
1.Izpētīt pusaudžu žurnālu izdevumus.
2.Uzzināt jauniešu un vecāku viedokli par žurnālos sniegto informāciju.
3.Apkopot informāciju.
Galvenās pētījuma metodes.
Žurnālu analīze
Anketēšana
Intervija.
Pētījumā tika analizēti divi pusaudžu žurnālu izdevumi ”Popcorn” un ”Sīrups”, kuros tēmas ir aplūkotas četros dažādos iedalījumos: tika izvērtēts, kā šajos žurnālos tiek atspoguļota mīlestība un attiecības starp pusaudžiem, kā arī ķermeņa kopšana un stils. Izdevuma slejas papildina raksti par slavenību dzīvi un attiecībām.
Žurnāla ”Popcorn” un ”Sīrups” mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 12 līdz 171gadiem. Neskatoties uz to, šī prese ir pieejama visiem un visur, to lasa arī jaunāki lasītāji, kas nav sasnieguši mērķauditorijas vecumu.
Viennozīmīgi viena no galvenajām tēmām žurnālu izdevumos ”Popcorn” un ”Sīrups” ir savstarpējās attiecības un mīlestība, kur tiek novērotas vislielākās pretrunas.
Žurnālos pusaudžus interesējošie jautājumi par attiecībām un ekspertu dotie padomi ir samēra korekti2. Tomēr vizuālais noformējums ir maz apdomāts un nepiemērots, jo tas nonāk pretrunās ar tekstu. Visbiežāk vizuālajā noformējumā tiek izmantoti elementi, kas vairāk būtu piemēroti žurnāliem ar pornogrāfisku novirzienu (skat. pielikumā Nr 2, attēli Nr 2; 3; 4; 5; 6; 8).…