Par sava darba tematu es izvēlējos tēmu ‘’Jurista ārēja tēla veidošana’’. Man šī tēma iepatikās un es nolēmu rakstīt par to, kā jāizskatās juristam. Es nākotnē arī būšu jurists un priekš mani tas ir svarīgi, kā izskatīties citu cilvēku priekšā. Kā es rakstīšu savā darbā, tā arī tagad minēšu, ka juristam ir ļoti svarīgi tās, kā viņš izskatās un kā uzvedas. Juristam jābūt pieklājīgam un pareizi koordinēt savu rīcību. Savā darbā es izskaidrošu, kā juristam jāuzvedas ar klientu un ar saviem kolēģiem. Protams jurista profesija nav vienīga profesija kura prasa pieklājīgi uzvesties.
Pieklājības normas nav obligātas. Cilvēks pēc paša izvēles var nepakļauties šo normu prasībām un noradījumiem. Ne administratīva piespiešana, ne juridisks kodekss nespēj piespiest cilvēku būt pieklājīgām, laipni audzinātam un akurātam.1
Savā darbā es centīšos paradīt un pieradīt to, kā vajag uzvesties saskarsmē ar citiem cilvēkiem, lai šī saskarsme dotu labvēlīgus augļus, nevis otrādi. Kas būtu svarīgākais priekš jurista profesiju.
Pirms sakot runāt par saskarsmi, vajag noskaidrot, ko vispār nozīme saskarsme. No uzvedības kultūras skatījumā saskarsme ir cilvēku mijiedarbības process, ko galvenokārt raksturo cilvēku savstarpējas attiecības, ka arī viņu bioloģiskie, psihiskie un sociālie kontakti. Citiem vārdiem runājot, bez saskarsmes nenotiek ne viens cilvēka darbošanās veids1.
Saskarsmes process ir saistīts ar divu, vai vairāku cilvēku attiecību veidošanu. Saskarsme var būt gan tieša, gan netieša. Es domāju, ka saskarsmē ļoti svarīgi ir tas, lai starp cilvēkiem, kuru vidu notiek saskarsme, būtu cieņa.…