Mūsdienās nekustamā īpašuma kadastrālajai vērtībai ir būtiska nozīme valsts saimnieciskajā darbībā. Kadastrālo vērtību galvenokārt izmanto nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanā un valsts nodevas aprēķināšanai. Svarīgi, lai kadastrālās vērtības noteikšanai būtu pieejami precīzi dati par nekustamajiem īpašumiem un tie tiktu regulāri atjaunoti.
Kursa darba galvenais uzdevums bija iepazīties ar kadastrālās vērtēšanas būtību, pamatprincipiem, ēku kadastrālo vērtību aprēķināšanas kārtību un to ietekmējošajiem lielumiem.
Kadastrālās vērtības noteikšana ir sarežģīts process, kuru aprēķina automatizēti pēc vienotas formulas, balstoties uz Kadastra informācijas sistēmā reģistrētiem datiem, nevis prognozējot vai pieņemot, kāda vērtība īpašumam varētu būt nākotnē. Kadastrālo vērtību cenšas maksimāli pietuvināt tirgus vērtībai, bet, tā kā kadastrālās vērtības noteikšanai tiek izmantota informācija par diviem gadiem, tad vērtības nobīde ir aptuveni par gadu līdz pusotram, ja nekustamā īpašuma tirgus būtu stabils, tas kadastrālās vērtības varētu pēc iespējas ātrāk pietuvināt tirgus vērtībai. Veicot kadastrālo vērtēšanu subjektīvisms tiek izslēgts.…