Secinājumi
1. Mana izvirzītā hipotēze ir apstiprinājusies, un Kārsavas novada Mērdzenes pagasta dolomīta atradnēs esošais dolomīts ir kvalitatīvs un der augstas izturības šķembu un dolomītmiltu ražošanai un der šķembu un dolomītmiltu ražošanai, jo pētījuma rezultāti rāda,ka karbonātu saturs līdz 84%
2. Dolomīts ir ļoti izplatīts nogulumiežu minerāls, kas pēc ārējā izskata ir līdzīgs kaļķakmenim, tāpēc to bieži vien sajauc. To kvalitāti raksturo ķīmiskais sastāvs un fizikāli mehāniskās īpašības. Tas mēdz būt dažādās nokrāsās, tāpēc tas ir dekoratīvs.
3. Dolomītu var lietot celtniecībā kā ugunsizturīgu materiālu un kā iekšējai, tā ārējai būvju apdarei; metalurģijā par kusni; par izejvielu ķīmiskajā rūpniecībā un stikla ražošanā. Dolomīta miltus lieto par minerālmēslojumu skābām augsnēm.
4. Dolomīta atradnes ir plašā teritorijā gar Gauju, Daugavu un Abavu, kā arī Zemgalē, kur jau kopš viduslaikiem kā dabisks būvakmens izmantotas dolomīta plātnes. Lielākā atradne ir «Aiviekstes» atradne Krustpils novadā.
5. Dolomīts sev līdzi nes pagātnes vēstījumu, un tanī pašā laikā iekļaujas mūsdienu modernajā vidē.
6. Iegūtais dolomīts pēc izskata ir gaišs bez stipras sarkanīgas krāsas. Tāpēc var secināt,ka tam ir dzelzs piejaukums. Mani veiktie aprēķini saskan ar Valsts ģeoloģiskajiem materiāliem.
…